Ēfarė nėnkuptojmė me njė personalitet tė suksesshėm?

Shko poshtė

Ēfarė nėnkuptojmė me njė personalitet tė suksesshėm?

Mesazh  LiLxLaDy prej Sun Jan 06, 2008 3:13 am

Personaliteti i ēdo njeriu ėshtė unik!!
Nė realitet, personaliteti ėshtė shuma totale e tė gjitha karakteristikave tė sjelljes dhe tė mendjes qė e bėjnė njė person tė veēantė. Vendimet pėrcaktojnė personalitetin, ndėrsa personaliteti udhėheq vendimet....
Nė mesin e shumė tipareve qė kontribuojnė nė ndėrtimin e personalitetit disa janė tė lindura, kurse disa mėsohen apo fitohen gjatė jetės!!

Tiparet e fituara ushtrojnė njė ndikim shumė tė fuqishėm mbi fatin individual tė njerėzve.
Ndėrkohė qė njė qėndrim konstruktiv mund ta ēojė njerėzimin drejt njė rruge tė mirė,... personaliteti destruktiv mund tė shkatėrrojė edhe vetė themelet e njė qytetėrimi tė shėndoshė!!
Zhvillimi i personalitetit pra qenka vendimtar pėr shėndetin e njė shoqėrie. Thuhet se shumė prej nesh e lėnė personalitetin qė tė formohet vetvetiu duke filluar qė nga mosha fėmijėrore e cila e pėrcjell gjatė gjithė jetės sė tij,...
Me fjalė tė tjera, ne po i lejojmė forcat e jashtme qė tė ndikojnė dhe tė modifikojnė sjelljen tonė sipas dėshirės sė tyre dhe nuk po bėjmė pėrpjekje tė vetėdijshme pėr tė ndėrtuar personalitetin tonė.

Sa prej nesh kemi vepruar nė kėtė mėnyrė ?...Dhe si e nėnkuptoni ju kėtė dukuri?

Me nderime dhe respekt!!
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi