Dashuria dhe bota shpirtėrore!!

Shko poshtė

Dashuria dhe bota shpirtėrore!!

Mesazh  LiLxLaDy prej Sat Feb 09, 2008 12:19 pm

Pasi qė po afėrohet Dita e Shėn Valentinit apo "Dita e tė Dashuruarėve",... mė lindi ideja tė hapi kėtė temė,...
Dhe do kisha shumė dėshirė tė ndaja mendimet me Ju, sepse siē e dim tė gjithė,... Dashuria egėziston te ne tė gjithė,... dhe mendoj se e kemi pėrjetuar apo do e pėrjetojmė kėtė ndjenjė, e cila ėshtė e pa shėmangėshme Exclamation

Nuk mė kujtohet se nga cili filozof ėshtė,... mirėpo tani mė kujtohet njė farz ku thuhet kėshtu,.... Dashuria ėshtė njė greminė, qė tė gjithė bien brenda,... Unė nuk desha por mė rrėshqiti kėmba!!
Pra kjo dukuri ėshtė e pa shmangėshme!!

Ta duash dikend me shpirt dhe tė kesh njė dashuri tė pastėr ndaj tij,... do tė thot ta duash pa pėrfitime, dhe pa xhelozi (tė pa arsyeshme) brenda asaj lidhje, pa intriga dhe mashtrime!!
Do tė thot ti falesh dhe ti jepesh ashtu siē je pa pretendime!!
Dhe kur i pėrmbledhim tė gjitha kėto,... kemi tė bėjm me takimin e shpirtit binjak!!

Vetėm nėse jemi 100% tė sigurt nė atė dashuri, mund tė dashurojm, me gjithė forcėn e shpirtit dhe vetėm nė atė mėnyrė, dashurin do kesh mundėsi pėr ta ushqyer, pėr ta rritur, dhe ta bėsh tė pavdekėshme,... Pėrndyshe edhe do zbehet shumė shpejtė dhe mė nė fund do vdes ēdo ndjenj!!

Shumė psikologė thon qė,... dashuria mes dy njerėzve jetonė gjatė kur ata kanė gjėra tė pėrbashkėta si p.sh nga karakteri, dhėnja shpirtėrore etj, etj,...
Pastaj thuhet se edhe toleranca ndaj partnerit,... e bėn njė lidhje dashurie tė jetė e qėndrueshme dhe tė pėrherėshme!! sunny

Si mendoni ju?

Ju mirėpresė!!
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi