Njė ditė historike e shpalljes sė Pavarėsisė sė Kosovės.

Shko poshtė

Njė ditė historike e shpalljes sė Pavarėsisė sė Kosovės.

Mesazh  LiLxLaDy prej Sun Feb 17, 2008 7:47 pm

Dita e 17 shkurt 2008,...Njė ditė historike pėr tė gjitha trevatė shqiptare.

Pas shumė vuajtjesh dhe sakrificave sot arriti qėllimi qė patėn nisur gjenerata me radhė.
Sot mė 17 shkurt 2008, kjo ditė i ndėrron kahje historisė sė Kosovės.
Kuvendi demokratik i Kosovės nė kėtė ditė madhėshtore shpallė "Kosovėn si shtetė tė Pavarurė, sovėranė dhe demokratikė."

Qė nga dita e sotme, Kosova hynė nė hartėn politike tė bashkėsisė Europiane, nė bashkėsin e tė gjitha atyre vendeve,...ku mbretėron liria, demokracia, toleranca dhe bashkjetesė nė harmoni me popujtė e tjerė.

Urime, Urime "Pavarėsia e Kosovės" dhe lavėdi bijėve dhe bijave tona qė dhanė jetėn per kėtė Kosovė qė ne tani edhe po e pėrjetojmė!

Zoti e bekoftė Kosovėn dhe popullin e saj!

Tė gjithė anėtarėve, bashkatdhetarėve dhe shqiptarėve kudo qė janė?....
Nė emėr tė Staffit Albaservers ,.... Ju shprehi urimet e mia mė tė sinqerta dhe krenare, ashtu siē e ndjejm dhe e nderojmė tė gjithė nė kėtė ditė!!

Me shumė respekt,... LiLxLaDy.
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi