Ēfarė ėshtė "shopping"pėr ty?

Shko poshtė

Ēfarė ėshtė "shopping"pėr ty?

0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
 
Totali i votave : 0

Ēfarė ėshtė "shopping"pėr ty?

Mesazh  LiLxLaDy prej Mon Feb 18, 2008 4:50 pm

(marė nga njė artikėll)

Ēfarė ėshtė pėr ty shopping?

1. Kur del pėr shopping:
a) Tė pėlqen tė blesh sende sipėrfaqėsore
b) Argėtohesh tė bėsh kombinime
c) Sheh gjithmonė ēmimin dhe mundohesh tė kursesh
d) Thua gjithmonė ‘’kjo mė duhet patjetėr’’

2. Ndjek gjithmonė modėn?
a) Po mė pėlqejnė shumė
b) I ndjek por vetėm nėse pėrshtaten me gustot e mia
c) Kam gusto klasike
d) Nuk shpenzoj asnjėherė shumė shifra marramendėse

3. Sa rėndėsi kanė pėr ty markat?
a) Unė vishem firmato nga koka te kėmbėt
b) Mė pėlqen tė ndryshoj, nuk preferoj vetėm njė markė
c) Kombinoj veshjet firmato me ato jo firmato
d) Nuk ka rėndėsi nėse ėshtė apo jo firmato, pėr mua ka rėndėsi stili

4. Sa kohė i dedikon shopping?
a) Gati ēdo ditė
b) Njė herė nė javė
c) Kur ndihem vetėm
d) Kur mė duhet diēka

5. Nė momentin kur paguani ...si silleni?
a) Paguaj me kartė krediti
b) Marr bllokun e ēeqeve
c) Paguaj nė kesh
d) Preferoj tė paguaj me kėste

6. Je e gatshme tė paguash shumė pėr njė veshje firmato?
a) Sigurisht
b) Me raste
c) Rrallė
d) Absolutisht jo

7. Shopping on line pėr ty ėshtė:
a) Ide shumė e mirė
b) Kam blerė dhe do ta bėja akoma
c) Mund tė bėsh blerje interesante
d) Nuk kam besim

8. Kur del pėr shopping ndihesh?
a) Nė qiellin e shtatė
b) E kėnaqur
c) E lodhur
d) Me faj

9. Ku shkon pėr tė blerė ?
a) Jashtė shtetit
b) Nė rrugėt e qendrės tė qytetit tim
c) Nė qendra tregtare
d) Tek tregu

10. Nėse do tė ishe kėpucė do tė ishe?
a) Njė sandale e Sergio Rossit
b) Sandale tė Pradės
c) Kėpucė tė sheshta Fornarina
d) Atlete Adidas

Mė shumė pėrgjigje A
Ju jeni ajo qė quhet njė ‘’fashion viktimė’’. Nuk ju shpėton asgjė. Tė jesh trendy pėr ty ėshtė ligj, tė bėsh shopping ėshtė njė mision. Cavalli, Dior, Louis Vuitton janė stilistėt e tu tė preferuar.

Mė shumė pėrgjigjė B
Shopping pėr ty ėshtė njė kalim kohe. Vlerėson markat, por nuk………………… tentohesh shumė nga ato. Tė pėlqen tė jesh nė qendėr tė vėmendjes duke personalizuar stilin tėnd me aksesorė tė veēantė dhe detaje tė ndryshme.

Mė shumė pėrgjigje C
Nuk je skllave e shopping-ut, kur del dhe sheh vitrinat nuk ngelesh e magjepsur dhe nuk mbetesh e mahnitur pėrballė njė modeli tė ri tė Guccit. Blen vetėm ato qė tė duhen.

Mė shumė pėrgjigje D
Fashion, trendy dhe cool nuk janė shprehje tė fjalorit tėnd. Filozofia jote ėshtė pa logo dhe pa marka, tė pėlqen tė vishesh vetėm me veshje tė lira dhe nuk i kushton shumė rėndėsi nėse ato janė firmato apo jo.
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi