Kosovė atdheu imė.

Shko poshtė

Kosovė atdheu imė.

Mesazh  LiLxLaDy prej Mon Feb 18, 2008 10:18 pm

Kosova.

Ėshtė njė vend nė kėtė botė
njė kopsht i madh me lulegjaku!!
Gjithandej ujitur me lotė
ku shqip flet fėmija dhe plaku,...
Dhe, ku pranvera vjen e qeshur,..
E sjell aromėn e Lirisė
me shekuj armėt nė brezė ngjeshur,
heq zinxhirėt e robėrisė...
Kosovė, toka ime e premtuar
Kosovė, malli im i pakėnduar!!!

Ėshtė njė tokė njė amanet,
qė t'rrėmben e s'tė lėshon!!
Me zė t'ėmbėl shqip tė flet
tė gjitha dhėmbjet t'i shėron,...
Dhe nėpėr botė kur tė ikėsh larg,...
Si hije e gjallė pas tė vjen,
me dy-tri fjalė varg e varg,
tė fton prapa tė ngashnjen...
Kosovė, kullė e lashtė e krenarisė,...
Kosovė, kuptimi im i dashurisė!!!

Nė ty lind vetėm dashuria,
si diell i bukur i Lirisė,
nė Ty ringjallet shqiptaria,
me xhamadanė edhe me plis,..
Ti Toka ime Ti Atdhe.
Ti shtrati im ku kam lindė.
Ti ninulė e nėnės loke.
Ti parajsa e kėsaj bote,...
Kosovė, zjarri im kurrė i pashuarė.
Kosovė, kėnga ime e pambaruar!!!
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi