Poezi Dashurije.......

Shko poshtė

Poezi Dashurije.......

Mesazh  RIneSsa prej Sun Feb 24, 2008 6:06 pm

Letren qe ta shkrova me mbeti ne sirtar zemren te teren e futa brenda saj!
Ta nis neper ajer drejt syve te kaltert zemren sate n\'te i rrjedhin lumenjt letren qe ta shkrova do ta ruaj me mall eshte dokument dhembjeje ske kurr per ta marr

Me mungon shum, nuk di se qysh ta them
sa her kjo zemer qe te permen, qdo ven ntrup me dhem
nuk po hec koha pa ty, kshtu nuk pom jetohet
kujtimet nuk me largohen, e dashuria po zmadhohet
nje dashuri kaq e madhe, nuk e di larg zemrat qysh rrin
veq me kujtime e me endrra, tu e rrit dashurin
te dua s\'te harroj, te dashuroj pa ty nuk jetoj
kjo jet po zgjat, vetem se e di qe te kam diku ty
jeten tem n\'dor e ki, me mungojn ata dy sy
dua te te them lamtumir, po menoj se e kam mir
po pa ty shpirti jem, jeta me zgjat nuk ka deshir
prej mungeses tende, po bohem nervoz me vetveten
athu kur do te shoh, qe ta gzoj pak jeten
Øme fal per fjalt e turpshme, se kto po mi bon merzia
besoji zemres time, se pa ty ska shije dashuria
eja te lutem sa me shpejt, e t\'me heken kto te kqiaShkooooo!!!
Ikk dhe harrom per jetė,
se ti s`me meriton,
ikkk, mjaft mė, lermė tė qetė!!!


--------------------


Até dit kur té vdes,
Ju lutem mos vajtoni,
Por me kéng e valle,
Te varri t\'mé ēoni,
Nénés mos i thuani,
Se e bija ka nderruar jet,
Le té kujtoj e shkreta,
Krushqit ti pércjedh,
Né darsmen time té gjith ti ftoni,
Shokét e miqt ti lajmeroni,
Afér dua té gjith ti kem,
Le t\'mé shikojn pér té fundit her,
Né grahun e djathté le té jet i dashuri im.
Dhe pér her té fundit té mé thon LAMTUMIR!!!-----------------------
Me dor po shkruaj,
me zemer po vuaj,
pse ti je larg meje,
me le te vetmuar.

Sa dita e merzitur,
sa nata e qete,
te shkruan shpirti yt,
qe te don per jet.
..............................

Sa te bukura jane ditet e rinis,
Askush nuk mendon tjeter perpos dashuris,
S\'ka lule pa zambak s\'ka zemer pa gjak,
Ska dimer pa stuhi s\'ka rini pa dashuri.


ska tigerr as luan
ska det as oqean
ska njeri ne boten time
qe te ndan nga zemra ime
Kujt duhen ti pikojn lotet,
mua apo ti qe me tradhtove,
me le pa ngrotesin tende,
nje tjeter dashurove,
shum net skam fjet per ty,
shum lot me kan pikuar,
kur pyeten se kush duhet te qaj,
normal qe me takon mua,
mete vertet kam dhimbje,
qe me demton vet ne rini,
por edhe per ty me vjen keq,
ngaqe ne zemer ke tradhti,
mundohu ta kuptosh jeten se leht eshte,
per te tradhetuar po i the vetes njeri,
dije se ke GABUAR.

Dua te te prek zemer
gjoksin te te ledhatoj
te nxij me puthje trupin tend
te te thith te te kafshoj...
te ndiej duart ne trupin tend
dhe zemra ritmin te ndryshoj
dhe ndienja e embel dashuri
mes klithmash nate te vazhdoj...
terbuar krejt nga cmenduria
embel e nxij trupin tend
e ka fajin dashuria
cdo nate do te le pa mend
Te deshta pa e ditur
Te njoha pa te pritur
Te fola pa menduar
Sepse u ndjeva i dashuruar.
Eshte fjal qe te freskon
eshte zjarr qe te pervlon
eshte mjalt qe te embelson
eshte xeher qe te xehron
eshte semundje e pa sherim
eshte vuajtje e pambarim
eshte i paharrueshen kujtim.

Jo, jo s,eshte loder me lujt
siq i duket dikujt

Jo jo s.eshte vetem keng
s,eshte vetem fjal
eshte nje termet i madh
qe nga shpirti ka dal.

Dashuria eshte lot,
e loti eshte renkim!Zjarri shuhet e len tymin,
njeriu vdes e len kujtimin,
syri ime gjithmon loton,
zemra ime vetem ty te don.Pse e denon vetėn dhe mua?
Pse e fik dashurinė qe e dua?
Pse e shkel fjalėn qe ėshte?
Pse sod me urren mua?
Kur e din se sa Tė DUA..E lypa varrin dhe e gjeta
Se pa ty nuk me duhet jeta
Edhe pse jam i ri varrin e kerkoj
Se pa ty e dashur nuk dua te jetoj................... shkruar nga RIneSsa......16:05
avatar
RIneSsa

Numri i postimeve : 13
Age : 30
Registration date : 21/02/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.Kafeneja.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi