KuLtUrA

Shko poshtė

KuLtUrA

Mesazh  RIneSsa prej Mon Mar 10, 2008 10:56 am

Ju PerSHendes Nga THellsia E zemres......



kisha disa fjale per te thene.....
kur kam qene e vogel kisha pas deshire te mesoja shum ......
sepse kur i shikoja mesueset me vinte qudij...
dhe i thoja pastaj vetes time..... si eshte e mundur qe te dij kjo mesuese kaq shume ne gjdo aspekt....
dhe i merrja librat fjaloret dhe i lexoja te gjitha dhe prej shum libra dhe fjalore e bera nje liber te imin me shum fjal te ndara i bashkangjita ne nje liber dhe bera librin tim.,.....
mirpo isha shum negative ne personat te tjer se nuk doja qe te mesoj tjeter person me shum se un,,,,
kur ja tregova mesuses librin tim u cudit fare,,,,,,
sepse un nuk kisha mamaje por kisha nje gjyshe dhe gjyshja me ka ritur.....
dhe un i thoja gjyshes time,... nuk dua tesha nuk dua asxha dua menqurij respekt dhe karakter......
mirpo arrita gjer me dikund.. me tha gjyshja ime po oj bije me mir karakter respekt se sa tesha e pasurij te keshe,
edhe pastaj me ka dal me mir ashtu si me ka mesuar gjyshja jeme....
sepse kishte shum femije nuk dinin cka flisnin cka benin asxha sdinin sepse ? prindrit e tyre ishin shum te kenacur kur ju blejshin tesha femijut te tij .,,,,,, a nuk ju shkonte mendja nje here qe ti bleje femijut nje liber te ja lecoj qe te mesoj femiun e tyre e si te sjellet me personat e tjere,,,,,
por nuk eshte me rendesij sepse gjdo person ka mendimin e vet,,,
un kisha mendimin tim qe te arrij sa me lart se kisha deshire qe te mos e mbarroj mamajen time sepse mami jem met vertet kishte vdekur me moshen 21 vjet por me kishte lere mua permbas me la mua vajzen Lauren 3vjetshe ..
dhe un nuk doja qe mamin tim te shtyp teposhte po doja qe te flasin njerzit ... per mua mire e jo me thene vajza i filonit bre shum eshte prishur .,... at nuk e doja sepse pastaj mendoja qe mami jem me shikon krejt se qka bej une ......
dhe ju luta gjyshes qe te mesoj sa me shum sdua asxha vetem mesim..... edhe keshtu me ren sepse cka shikoja une nxenes me prinder qe ishin dhe ishin te pa respektuar shum..... ajo nuk me pelqente fare dot sepse nuk ishte e pelqyshme....
per at e sxhodha kulturen karakterin respektin me pak pasurij po kam shum menqurij:D jam shum e kenaqur keshtu si jam ...... dhe i faleminderoj gjyshen time Elvira Dilo dhe e dua shummmmmmmm sepse me ka bere met vertet nje vajze qe te ralla ka keshtu si une....
flower

keshtu pra un ju pershendes shum
kjo ishte e tera ce kisha per te thene pastaj nuk dij me shum keta ishin mendimet e mija:D dhe kjo qe kam shkruajtur eshte e vertet nuk eshte fantazij apo enderr po e kam perjetuar une vet:D mir mbetshi ::::.......
avatar
RIneSsa

Numri i postimeve : 13
Age : 30
Registration date : 21/02/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.Kafeneja.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi