Sjellja e Prinderve me Femijet...

Shko poshtė

Sjellja e Prinderve me Femijet...

Mesazh  RIneSsa prej Wed Mar 12, 2008 11:02 am

Jam Shume e habitur nga disa prinder..... qe i kam pare me syt e mije.... pershembull? kam pare nje familje kishte dy femije dhe qe te mos e pengonin femija shum..... shkoj ne nje dyqan dhe ju blejti tesha qe te mos e pengojn dhe aq shum te kenacur ishin prindrit pse i blejten tesha femijve,. mirpo ajo nuk me pelqeu fare... sepse un nuk jam dakorte ne at gje qe e benin ajo familje.... mua me pelqen nese prinderi i blen nje fjalor apo nje liber femiut te tij dhe qe te mesoje femiun se si ti bashkangjite fjalet me njera tjetren???? dhe qe te mesoje femijun e tij se qka do me thene respekti dhe karakteri ajo me pelqen sepse teshat nuk vlejn asxhe sa vlen shkolla e nje femiu un per shembull dot isha shum e kenacur me nje femij qe te dinte me shum prej jetes se tij .... e jo qe te doje sa me shum tesha e lojra apo gjera te tjera ..... kjo ishte mendimi im mir mbetshi:D


Ēfarė mendoni ju nga ky rastĖ???
avatar
RIneSsa

Numri i postimeve : 13
Age : 30
Registration date : 21/02/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.Kafeneja.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sjellja e Prinderve me Femijet...

Mesazh  shaban cakoli prej Sun Apr 28, 2013 7:18 pm

eshte shume e rendesishme,njerez te mencur kane thene,mesoja femiut rrugen e ndritshme ne te cilen ai do te haperoj deri ne plakje
avatar
shaban cakoli

Numri i postimeve : 113
Registration date : 28/04/2013

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi