PO TE MOS ISHTE DASHURIA JUAJ, QFAR DO VLENTE BUKURIA IME ??

Shko poshtė

PO TE MOS ISHTE DASHURIA JUAJ, QFAR DO VLENTE BUKURIA IME ??

Mesazh  RIneSsa prej Wed Mar 12, 2008 11:52 pm

Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~RInEsSa ~
PO TE MOS ISHTE DASHURIA JUAJ, QFAR DO VLENTE BUKURIA IME ????????????????????????????????????????????
-
Tė gjitheve Pėrshendetje.
Si mendoni ju ???????????????
Po mos tė ishte dashuria cfar do vlente bukuria.
Te dua ėshtė fjala mė e mirė nė gjuhen shqipe.
Po mos te isha une per ti s'ishte interesant asgje...
Po une jam dhe te gjitha jan gjithcka...
I love you
Po mos te ishte dashuria ;kishte me ardhe shum shpejte pleqeria edhe ti sta kishe ni se u plake.
PO shyqyr si jane krejte mundesit per ata qe dine ta shfritezojne se dikush haron se jeta eshte e shkurte.

Dashuria absolute qe tejkalon cdo lloj interesi personal, cdo deshire, cdo kerkim kenaqesije. Kjo dashuri qe eshte nje dhenie e vetes, dhenie e personit per te miren e te tjereve, dhenie e vetvetes pa pritur asgje ne kthim! Eshte ndjenja me e paster se cdo gje ne kete toke, kjo dashuri qe i tejkalon limitet, qe jep nje kenaqesi diferente te cdo lloj pasioni ose kenaqesije qe mund te ekzistoje ne kete jete, tejkalon dashurine e ēiftit dhe te asaj qe nuk mund ta kemi! Kjo dashuri qe na ben te lumtur atehere kur vetem japim, na jep lumturi e gezim. Por dukethene kete lind pyetja: A nuk eshte e vertete qe jemi me te lumtur kur japim lumturi sesa kur marrim?! Kjo dashuri absolute a ekziston?!

Duhet te besojme qe kjo dashuri ekziston! Po si cdo gje ne kete bote edhe ajo ka anet dhe qoshet e saj te erreta. Po eshte mire te japesh, eshte dicka e forte....por eshte mire edhe te marresh dhe te ndjehesh e dashuruar prej dikujt! DAshuria e vertete te ben te duash tjetrin me shume se veten...por qe te duash kaq shume duhet te jesh shume i forte, eshte teper e veshtire te duash ne te vertete, ne kete lloj dashurie ka edhe shume dhimbje!
Dashuri te perjetshme, lumturi te perjetshme, cifte pa probleme nuk ka, edhe ketu nevojitet me shume se dashuri qe lidhja te funksionoje.....ketu kerkohet edhe respekti e mirenjohja. Palet nuk duhet te kerkojne per interesin mes kesaj lidhje sepse atehere nuk do zgjasi, dhe nje dite te shpejte cdo gje do te shuhet.

Nje cift eshte i perbere nga dy personalitete te ndryshme,dhe nje dite mund te mos kuptohen me dhe te krijohen konflikte dhe kjo eshte dicka teper normale! Eshte mire te duash, po te duash kaq fort duhet te mesosh te vuash!
Si mund te shijojme cka eshte e mire ne kete jete, nqs nuk provojme dhe shijojme dhimbjet dhe te keqijat?!

Po dashuria ekziston, po dije qe ne dashuri gjithmone eshte njeri qe do me teper se tjetri, dashuria nuk zgjat po ja vlen ta jetosh.....
Po mpelqen shpjegimi qe ke dhan, por a ban me mthan, pse smunet me zgjat kjo lloj dashnie?


Se di cfar eshte dashurija. Nuk mund te them se ka dicka te till si dashuria per dike. Thjeshte eshte e rendesishme te jesh me personin qe te pershtatet.

Psh. Dikush ka qen me mua, me thonte te dua, u nda me mua, dhe u lidh me tjetren dhe ate e do me shume, e duket me ebukur e tjer.

Dashuria eshte e njejta si Parajsa, te gjithe flasin per te por e dim qe nuk ekzisto thjeshte imagjinate.

Po tash me te than un dashnia asht si ajri, se shef por smunesh me jetu pa ta, ca kishe me than?Cfarė Mendoni Ju Pere Kete Temė!!!!!!!!
avatar
RIneSsa

Numri i postimeve : 13
Age : 30
Registration date : 21/02/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.Kafeneja.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: PO TE MOS ISHTE DASHURIA JUAJ, QFAR DO VLENTE BUKURIA IME ??

Mesazh  shaban cakoli prej Tue Apr 30, 2013 2:28 pm

mungesa e njeri-tjetrit
avatar
shaban cakoli

Numri i postimeve : 113
Registration date : 28/04/2013

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi