Larg Mėmėdheut.....

Shko poshtė

Larg Mėmėdheut.....

Mesazh  RIneSsa prej Thu Mar 13, 2008 12:05 am

Kte tem po e hap per te gjith ato qe jetojn larg Memdheut,dmth si puna ime.Persa i perket vendit ku jetoj un ( Zvicrės) eshte shum mire po prap Shqiperia eshte vendlindja ime sidoqoft nuk harrot dhe kujtohet gjithmon me mall dhe nostalgji.Nga Shqiperia kam ikur shum e vogel dhe nuk munt te flas per jetesen aty prandaj dhe kjo tem qe te flasin ato qe jan ne Memdhe......
per shqiperin qfar te them . ja larguar nga shqiperia ce ne mosh te vogel dhe vitet e femirisi
i kalova ne dhe te huaj si memedheu nuk ka me mungojne shoket vendi ku jam ritur......
dhe une per vete kam shum vite jasht e keshu kur shkoj me pushime mir kaloj por duhet thexsuar se jemi shum mbrapa botes kete e them me keqeardhje..........
PO BEJ 17 - VJET QE JAM LARGUAR NGA ALBANIA ...... ME KA MARR MALLI VERTET SE ESHT VENDLINDJA IME POR PER TE TJERAT NUK DI CFAR TE THEM POR SA ME KAN THEN QE KAN SHKUAR GJENDJA ESHT SHUM E VESHTIR DHE ME VJEN SHUM KEQ PER ATA QE JETOJN ATY......
muk ka si vendi jot u bo 17 vjet qe jam larguar dhe 5 vjet qe nuk kam qen me megjithse jam rritur ktej kur kthehem ndjehem vetet mir shqiperia ka te mira ka te keqia por sido qoft IM PROUD TO BE FROM ALBANIA.......
kurse un kam 12 vjet qe kam ik shummmmmmm po prap kur iki me pushimi eshte vendi im sidoqoft ,eshte dhe thjesht malli gjuha jot dhe shum gjera te tjera......
Malli shume te gjithe kemi ... kur shkojme atje per aq kohe sa vemi me pushime kuptohet na duket sikur gjithcka kalon mire .. po prape se prape mbasi kalojne disa jave edhe fillojme edhe shikojme veshtiresite e jetes atje duam te ikim .......
Eshte memedheu na merr malli per rruget e per gjithcka por eshte nje vend qe tani per tani nuk te siguron nje te ardhme .... politikat ekonomike edhe sociale qe perdoren atje jane per te ardhur keq ....

Per mendimin tim te gjithe figurat e vjetra duhet te largohen edhe ti hapet rruge rinise qe ta marre ate vend nen drejtim qe te ece perpara
un kam ik 5 vjece, mbaj mend vetem lojrat dhe kalamajt e lagjes P dmth jam larguar 5 vjece dhe kete ver u ktheva .... u knaqa vertet ndoshta ngaqe isha me pushime nuk pata veshtirsi por pash kusherinjt e mi qe ishin te pa pun...rruget e pprishura, vende vende ishte ne ndertim e siper vende vende jungle but anywayzz ishalla ndryshon per te miren e gjith shqiptarve
jeta eshte shum e veshtir mbizoteron papunsia mungoj shum gjera te tjera
po qefi me i madh behet ke ne
jam .nje mendim me ju ... por si shqiperija
nuk ka
se aty ke gropa
ben shere
dhe vret njerez
po te duash
. por shqiperi ngelen
siq eshte tani
3 ore drita ne dite,,,

papunsi nuk mund te them
se shumica
jan dembela te medhejn

por si do qe te jete
nje her ne vit
si vejmene mergimtaret
na duket mire
besoj,
__________________
kaq kisha ,,,,, Keni per te shtuar dicka..........!!!!!!!!
avatar
RIneSsa

Numri i postimeve : 13
Age : 30
Registration date : 21/02/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.Kafeneja.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Larg Mėmėdheut.....

Mesazh  shaban cakoli prej Sun Apr 28, 2013 7:00 pm

Atdheu eshte gjithcka e shejte per jeten,vetem kur jemi larg memedheut,e ndjejme me teper dashurine per te
avatar
shaban cakoli

Numri i postimeve : 113
Registration date : 28/04/2013

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi