Kėshtjella " Ditari i ndjenjave "

Shko poshtė

Kėshtjella " Ditari i ndjenjave "

Mesazh  LiLxLaDy prej Fri Mar 28, 2008 12:19 am

Tė nderuar forumista,...

Siē e dim tė gjithė, shpirti i njeriut ėshtė shumė i ndjeshėm dhe mund tė ndryshoj edhe pėr sekondin andaj, edhe po e hapi kėtė temė kėtu, sikur " Kėshtjella "Ditari i ndjenjave" .
Ditari ka nje domethėnje tė madhe nė jetėn ton, ku pas ca viteve edhe mund tė lexojm dhe shohim se si jemi ndier nė atė periudh tė jetės.

Nė shpirtin e njeriut egzistojn shumė ndjenja pa marė parasysh ndaj kujt janė ato, hidhėrimi, gėzimi, zhgėnjimi etj etj,...

Personat qė din te dėgjojn tė tjerėt, thuhet se janė persona tė bekuar nga nėna natyrė qė posedojn njė dukuri tė tillė,.... Sepse nuk ėshtė e leht tė dėgjosh tė tjerė, por pa dyshim se janė disa njerėz qė dinė dhe kanė aftėsi tė dėgjojn.
Nga njė herė kur kemi njė gėzim apo hidhėrim, dhe gjejm personin qė mund tė na dėgjon, pasi ti shprehim ndjenjat tona ndihemi tė lehtėsuar,....
Pra edhe ju tė nderuar, shprehuni ashtu siq ndiheni Exclamation Ndoshta edhe dikush nga ne, ndihet po nė atė kohė ashtu siq ndiheni ju Exclamation
Normal qė kėtu nuk kemi mundėsi tė dėgjojm por kemi mundesi t'i lexojm shkrimet e atyre qė duan tė shkruajn Exclamation
Pra, le tė jete ky ditari i ndjenjave tona qofshin ato ndjenja nga e kaluara apo momenti.

Mirė u lexofshim dhe ju pėrshėndes kudo qė tė jeni!
LiLxLaDy.


Edituar pėr herė tė fundit nga LiLxLaDy nė Thu Aug 28, 2008 8:06 pm, edituar 1 herė gjithsej
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pėr TY,....

Mesazh  LiLxLaDy prej Thu Aug 28, 2008 8:04 pm

Sonte ndjehem sikur nė poezin e "Migjenit",... andaj edhe pėr TY kjo poezi e " Migjenit"

Dy Buzė

Dy buzė tė kuqe,
dy dėshira tė flakta,
qė afshin ma thithėn,
gėzimin ma fikėn,
si fantazma ikėn,
ndėr do bota tė larta...

Dy buzė tė pėrgjakta,
dy dėshira tė flakta,
qė afshin ma thithen
nė buzė kur m'u njitėn,
andjeet m'i trazuen,
zemrėn ma tėrbuen,
trunin ma helmuen
e nė fund u mėrguen,...

Dy buzė tė kuqe,
bukuri fatale,
tė njė grueje stėrzane,
njė pranverė tė tanė mė mome,
njė pjesė zemre mė nxome,
dhe gėzimin ma vodhėn,...

Ato dy buzė tė kuqe,
dhe dy lotė tė mia, ,
qenė shenjat e dhimbjes
kur mė vrau bukuria,
kur mė zuri dashuria,
e mė dogji rinia,... I love you

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi