Njeriu kujt i bindet, zemrės apo trurit?

Shko poshtė

Njeriu kujt i bindet, zemrės apo trurit?

Mesazh  LiLxLaDy prej Sat Dec 15, 2007 11:55 pm

E hapa kėtė temė duke dashur tė lexoj edhe mendimet e juaja!!

Shumė herė zemra, tė thotė tė bėsh ndryshe dhe truri tė thotė ndryshe!!
Nėse mendojm nga ana logjike njeriun nė ndjenja e komandon truri dhe zemra,... janė dy gjėra nė proporėcion tė njėra-tjetrės,...
Zemra simbolizon dėshirėn dhe pasionin njerėzor,...ku e pėrcjell te truri!!
Ku truri si i vetėmi organ qė ka aftėsinė komanduese nė trupin e njeriut!!

Do ishte shumė mirė,... nėse do mund tė vendosėnim njė ekuilibėr mes zemrės dhe trurit, dhe asnjė herė tė mos del nga ekuilibri i tij mirėpo sa ėshtė e mundur tė bėsh njė gjė tė tillė?
E sidomos kur kemi tė bėjm me ndjenjat, atėherė na komandon zemra dhe truri zė vend sekondar.

Andaj a mendoni qė duhet lejuar qė instinkti tė mund logjikėn dhe ti besoj zemrės?
Dhe kush e udhėheq njeriun nė ndjenja, sipas mendimit tė juaj,... zemra apo truri?


Me respekt!!
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi