R. Haradinaj dhe I. Balaj shpallen tė pafajshėm.

Shko poshtė

R. Haradinaj dhe I. Balaj shpallen tė pafajshėm.

Mesazh  LiLxLaDy prej Sun Apr 06, 2008 12:20 am

Edhe njėherė u dėshmua se lufta e UĒK-ės ishte e drejtė.

Gjykimi i Haradinajt nė Hagė shėnoi gjykimin e dytė me radhė ndaj shqiptarėve tė Kosovės, pas atij ndaj Fatmir Limajt, aktualisht ministėr nė qeverinė e Kosovės, i cili po ashtu u lirua si i pafajshėm nga tė gjitha akuzat.

Ish-kryeministri i Kosovės Ramush Haradinaj dhe Idriz Balaj shpallen tė pafajshėm nga Trupi gjykues i kėtij procesi i kryesuar nga gjykatėsi holandez, Alfons Orie,...
Kurse me keqardhje ish-luftėtari i UĒK-sė Lahi Brahimaj denohet me 6 vjet burg.

Prokuroria kishte kėrkuar njė dėnim maksimal prej 25 vjetėsh pėr Haradinajn, duke e akuzuar atė, pėr krime tė rėnda ndaj civilėve serbė nė rajonin, ku ai ka komanduar. Por, pala mbrojtėse ka thėnė qė akuzat nuk kanė bazė dhe kishte kėrkuar lirimin e pakusht tė Haradinajt.

Drejtesia triumėfoi pjeserishte sunny Ēdo natė e errėt e ka mbarimin e ndritshėm,...

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi