Ēka ėshtė urtėsia?

Shko poshtė

Ēka ėshtė urtėsia?

Mesazh  LiLxLaDy prej Wed Apr 09, 2008 11:29 pm

Urtėsia ėshtė shumė mė e lartė se vetė intelekti dhe tėrė menēuria sė bashku.
Ajo vendos shpejtė dhe drejtė. S’ka gabime dhe nuk frikėsohet nga askush, e mė sė paku nga vetvetja.
Ėshtė aftėsi gjenetike e ndėrtuar gjatė dhe me vrojtim tė qartė nė rrjedhėn e gjėrave. Ajo i gjen shkaktarėt nė pasoja, dallon realitetin nga iluzionet, vlerėson saktė ē’ėshtė patjetėr pėr momentin, ėshtė e panėnshtrueshme para emocioneve dhe instinkteve momentale.
Nuk ėshtė egocentrike dhe nė gjykime ėshtė tejet e shpejtė dhe e qartė. Nė tė s’ka kokėfortėsi, por vendosmėri, nuk ėshtė imponuese dhe zėdhėnėse, por ėshtė e patjetėrsueshme, sepse nė vete pėrmban forcėn e madhe tė realitetit.

Pra ēfarė ėshtė urtėsia pėr ju dhe, a mund urtėsia tė fitoj nga i menēuri Question

Nga tė gjitha vlerat e njeriut, thuhet se mendja ėshtė mė sė miri e shpėrndarė nė botė, sepse askush nuk ankohet se i mungon,...

Sepse, sado qė tė jemi tė kėnaqur me mendjen dhe inteligjencėn tonė, realiteti i pėrditshėm na dėshmon tė kundėrtėn,... mbi pamundėsitė, kufizimet intelektuale dhe marrėzinė tonė, e mos tė flasim pėr urtėsinė, e cila dyshoj qė ndoshta edhe nuk ekziston fare Exclamation

Me respekt,... LiLxLaDy.

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi