Lexoni rregulloren para se tė shkruani nė forum!

Shko poshtė

Lexoni rregulloren para se tė shkruani nė forum!

Mesazh  LiLxLaDy prej Wed Apr 30, 2008 10:51 pm

Pėrshėndetje tė nderuar anėtar tė ketij forumi!


Para se tė shkruani nė forum ju lutemi lexoni rregulloren e AlbaWebChat Forum, ne te cilėn vijon mė poshte:

Rregullorja pėrmban disa pika, respektimi i tė cilave do tė evitonte konfliktet dhe mosmarrėveshjet mes anėtarėve tė forumit!!
Mos respektimi i rregullave tė forumit edhe do ēojė nė paralajmėrimin dhe mė pas nė pėrjashtimin e anėtarit.


Secili diskutues pa marr parasysh gjininė, bindjen politike, besimin, ėshtė i lirė tė shprehė mendimet dhe idetė e tij, pa u penguar nga tė tjerėt.

Ēdo anėtar ėshtė vet i pėrgjegjshėm pėr postimet e tij (dhe jo stafi drejtues).

Gjuha zyrtare nė kėtė forum ėshtė gjuha shqipe, nė pėrjashtim te rubrika " Bisedoni nė gjuhėt e huaja ".

Nuk lejohen fyerjet, ofendimet, shkrimet abuzuese, kercėnuese, shpifėse etj, etj, nė llogari tė diskutuesve dhe stafit drejtues!
Nėse ndodhin gjėra tė tilla, si keqpėrdorime dhe ofendime?.... Ato mesazhe do fshihen nga stafi dhe "Toleranca nė atė drejtim do jetė 00!!

Para se tė hapėni njė temė kontrolloni nėse tema nuk ėshte hapur mė parė nga njė anėtar tjetėr i kėtij forumi.Temat e pėrsėritura do fshihen nga stafi.

Firma apo nėnshkrimi duhet tė jetė si njė thėnie ose grup fjalėsh qė i bashkangjitet ēdo mesazhi.

Gjithashtu luten diskutuesit qė citimet, mos tė pėrsėriten edhe pse egziston ajo mundėsi, pėr arsye, gjė qė pastaj veshtirėsohet leximi i tė gjitha afishimeve nė atė faqe.

Mundohuni qė tė mos shkruani sikur nė "chit chat" (fjalė tė pa pėrfunduara dhe tė vazhdoni mė vonė),nė lidhje me pėrgjigjiet e juaja, por qartė dhe mė gjerėsisht.

Nėse konstatoni njė shkelje tė tė drejtave tė juaja nga ndonjė moderues mund tė shkruani tek rubrika perkatėse apo edhe mesazh privat tek administratorėt.

Ftojmė tė gjithė diskutuesit qė tė respektojnė rregullorėn dhe njėherit duke ju dėshiruar ēaste tė kėndshme nė "AlbaWebChat Forum"

Tė gjithė sė bashku bėjm njė Fuqi!!

Me nderime,...Stafi drejtues.

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi