Cili ėshtė karakteri i juaj?...

Shko poshtė

Cili ėshtė karakteri i juaj?...

Mesazh  LiLxLaDy prej Thu May 01, 2008 4:32 pm

Shumica e Psikologėve karakteret e njerėzve i ndajn nė kater katergori te pergjithshme.

Cili eshte karakteri i juaj, ēfare tipi jeni ju Question ...


SANGUINI: Jeton per te folur Exclamation
Ėshtė i gjall i hareshėm i jep energji dhe gėzim edhe njeriut mė tė depresionuar.
Sanguinet e bejne kėtė bot njė vend mė tė kėndshėm.

KOLERIKU: Jeton pėr tė punuar Exclamation
Ėshtė i vendosur dhe kėmbgulės nė synimet e tij. Pėr shkakė tė kėsaj kėmbngulėje, ai ia del edhe aty ku shumė kanė dėshtuar.

MELANKOLIKU: Jeton pėr tė menduar Exclamation
Ėshtė shumė i kujdeseshėm dhe i sakėt nė gjėrat qė i ben.
Ėshtė shumė besnik dhe ėshtė shumė i ndjeshėm.

FLEGMATIKU: Jeton pėr tė pushuar Exclamation
Ėshtė shpirti i humorit Smile
Ai ėshtė nė gjendje tė bėj tė tjerėt tė qeshin, ndėrkaq qė nė fėtyrėn e tij nuk duket asnjė shenjė buzqeshje.
Ai nuk shqetsohet shumė per gjerat dhe e shijon jeten.

LiLxLaDy.

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi