Keni problem me updates ne computer?

Shko poshtė

Keni problem me updates ne computer?

Mesazh  JiMiGj prej Wed Jun 18, 2008 11:45 pm

Ne qofte se Updates e Microsoft nuk te bejne, atehere kjo eshte zgjidhja me e mire e problemit, Kjo eshte nga Pervoja te cilen e kam provuar vete,

ju lutem vizitoni http://support.microsoft.com/kb/943144 dhe bejeni aty se cfare thote microsoft te besh. Hap pas hapi

duke filluar me cmd.exe te cilen mund ta hapni me ane START -> RUN -> cmd.exe dhe tani go.

mbase ta hapes cmd.exe tani shkruaje ket aty

net stop wuauserv dhe beje enter (shko)

mbase 10 sekondave e shkruane kete pastaj

regsvr32 %windir%\system32\wups2.dll

n.q.s te dele ndonje mesazh qe do e thuash Ok ti thuaj ok e jo cancell

tani e shkruane kete

net start wuauserv

tani vizito kete website e cila do te beje nje shkarkim te vogel nga Microsoft

http://download.windowsupdate.com/WindowsUpdate/redist/standalone/7.0.6000.381/WindowsUpdateAgent30-x86.exe

beje computerin restart dhe provo perseri updates. E cila gjinde ne Start -> All programs dhe ne top te listes e gjene Microsoft Updates

JiMiGj

Numri i postimeve : 31
Age : 35
Registration date : 17/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.hasi4ever.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi