TE DUA SHUM ZEMER

Shko poshtė

TE DUA SHUM ZEMER

Mesazh  Kullerka prej Mon Jun 23, 2008 10:23 pm

__________♥_______________Te dua, a me don,
________♥__________♥______une per ty e jap jeten
______♥__♥_______♥________e ti per mua qmendon?!
____♥_____♥____♥__________dhe me trego sa me don
__♥________♥____♥__♥_____
____________♥____♥_____♥_O Zot i vertet
_____________♥____♥__♥_mos me le te vuaj
______________♥____♥___mos ma largo te dashurin
_______________♥_____te behet i huaj.
________________♥____

___♥♥♥_______Te mendoj ne vete
___♥___♥_____te mendoj me drite
___♥_____♥___ te dua me Zemer
___♥______♥__te dua me shpirt
___♥______♥__
___♥_____♥___Te kam dashur
___♥___♥____dhe shum te dua
___♥♥♥______por te lutem ty
_____________mos mem tradhtua
__♥_____♥___
__♥_____♥___Te dua do te them
__♥_____♥___dhe ashtu do te mbes
__♥_____♥___te dua do te them
__♥_____♥___gjersa une te vdes
__♥_____♥___
__♥_____♥___Oj Dashuri e mallkuar
__♥♥♥♥♥____pse sme le te qet
____________po me ben te vuaj
__♥__________gjithnje ne ket jete
__♥_♥________
__♥__♥_______Asgje me te bukur
__♥____♥_____ska ne kete jete
__♥♥♥♥♥♥____se dashurija e vertet
__♥______♥___asgje me te bukur
__♥_______♥_ska per mua
__♥________♥_sa i dashur kur me thet TE DUA

______________
________♥♥♥♥♥♥__________♥♥♥♥♥♥____Thuaje te lutem,
_________♥♥♥♥♥♥_________♥♥♥♥♥♥♥___qe mua me don
_________♥♥♥♥♥♥_______♥♥♥♥♥♥♥_____Pse kaq shum
_________♥♥♥♥♥♥♥______♥♥♥♥♥♥______ti po me mundon?
_________♥♥♥♥♥♥♥______♥♥♥♥♥♥♥_____
__________♥♥♥♥♥_♥♥♥♥♥_♥♥♥♥♥♥ _____Pse po tallesh
__________♥♥♥♥♥__ ♥♥♥♥__♥♥♥♥♥_____te lutem ti me mua?
__________♥♥♥♥♥___♥♥♥___♥♥♥♥♥____Eshte gabim i dashur
__________♥♥♥♥♥___ ♥♥____♥♥♥♥♥_____athua qe un ty t`dua?
__________♥♥♥♥♥____♥_____♥♥♥♥♥_____
__________♥♥♥♥♥__________♥♥♥♥♥_____Neso po ti me trego!
__________♥♥♥♥♥♥________♥♥♥♥♥♥♥____Thuajem tjeter dashuro.
__________♥♥♥♥♥♥________♥♥♥♥♥♥♥____Dhe besom, se un do shkoj...
__________________
[i]


Edituar pėr herė tė fundit nga Kullerka nė Mon Jun 23, 2008 10:34 pm, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: TE DUA SHUM ZEMER

Mesazh  Kullerka prej Mon Jun 23, 2008 10:24 pm

Pėr ty O i Dashur Jetės i dhash Fund

[♥]..Sot tė gjithė janė mbledhur
-[♥]..Por nuk ėshtė ditė gėzimi
--[♥]..T’gjithė janė tė pėrlotur
---[♥].. Pėr t’mė quar tek Varri..
----[♥]..
-----[♥]..Sikur t’kisha mundesin
------[♥]..Edhe t’ju tregoja
------[♥]..Se pa tė Dashurin Tim
------[♥]..Nuk munda tė jetoja.
-----[♥]..
----[♥]..Mjaft mė o Babi
---[♥]..Mos ma laj trupin me lot
--[♥]..Me dėshir time vendosa
-[♥]..T’ja jap fundin jetės sė kot.
[♥]..
[♥]..Me njė cop letėr ta sqarova
[♥]..Dhe njė Amanet Babi ta kėrkova
-[♥]..tė Dashurin tim ju tė e lajmron
--[♥]..Dhe pėr vdekjėn time tė i tregoni.
---[♥]..
----[♥]..Ju lutem Babi atė mos mallkoni
-----[♥]..Nuk ėshtė ai qė jetėn time morri
------[♥]..Isha vet fajtore, dhe Zotin e luta
------[♥]..Vdekjėn ja kerkova, se jetėn sun e ballafaqoja.
------[♥].. [/color
] -----[♥]..Tash dalngadal mė mbuloni me dheh tė zi
----[♥]..Dhe e di se mė kthim mbrapa s’ka me gjet
---[♥]..O Babi im tė lutem mos mė qaj
--[♥]..Se nė tjetrėn botė lumturin do ta gjaj.
-[♥]..
[♥]..Dheu e shtrengon fort trupin tim
[♥]..Dhe ja fali kėtė pikėllim
[♥]..Zemra ime nuk mund mė tė rrah
-[♥]..Dhe ndjehem mė mirė sepse dhimbje mė s’ka
--[♥]..
---[♥]..O Babi tė lutme falma kėtė gabim
----[♥]..por vetvrasja ma dha Lirinė
-----[♥]..Ajo ishte gjėja qė frymėn ma ndali
------[♥]..Sepse Jeta vetėm pikėllim mė fali.
------[♥]..
------[♥]..Kam arritur nė kėtė vend me lule
-----[♥]..Dhe gjithmonė do ta pres tė Dashurin Tim.
----[♥]..Ai do tė martohet dhe do ta harron emrin tim
---[♥]..Mirepo unė do ta pres qė ta takoj nė qiellin tim.
--[♥]..
-[♥]..Atėher do t’i them: " Pėr ty O i Dashur Jetės i dhash Fund ''
[♥]..Isha shumė e re dhe tė doja shumė
[♥]..Nuk pendohem aspak qė kėtė jetė pėr ty e dhurova
[♥]..Sepse shumė tė kėrkova dhe mė nė fund ne parajsė tė takova"
[i]


Edituar pėr herė tė fundit nga Kullerka nė Mon Jun 23, 2008 10:33 pm, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: TE DUA SHUM ZEMER

Mesazh  Kullerka prej Mon Jun 23, 2008 10:33 pm

♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta nje dite, ne te ardhmen
.♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ti perseri, do te kthehesh
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Por gjalle, mua te mjeren
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.S’besoj se do te me gjesh.
•♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Mbi varrin, ku une prehem
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Me keqardhje, do te lotosh
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe ikjen tende, prej meje
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Perjete, do ta mallkosh
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, shume i permalluar
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Portretin tim, do ta kujtosh
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Kur mbi pllake, te gdhendur
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Emrin tim, do te lexosh
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Si kurre, ndonjehere
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*. Do te ndjehesh, fajtor
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Per zemren time, te mjere
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Qe ti vete e copetove
♥*.☆★.•°•.☆♥*.
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, per te paren here
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Mua falje, do te me kerkosh
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Por pergjigjen time, nen dhe
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.S’do mundesh, ta degjosh.
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Do te te fal, apo jo
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.As vete, nuk e di mire
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Pasi atehere, shpirti im
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Do te jete, plotesishte i shkrire.
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, do te mbjellesh lule
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Mbi dheun e varrit tim
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Me qellim qe ato te celin
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Si kujtim, per dashurine
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥*.Por lulet, do te vyshken
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe pa gjethe, do te ngelin
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Edhe me gjak, po ti ujitesh
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ato kurre, nuk do te celin.
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta naten, do te me presesh
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Ne enderren tende, te trokas
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Por edhe ne qofte se vij
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Asnje fjale, nuk do te flas.
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Me hijen e vdekjes, do te vij
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe syte mbi ty, do ti zgurdulloj
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Frike ne zemer, do te te shtij
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Derisa ty, te te tmerroj.
♥*..☆★.•°•.☆♥*.
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Ndaj, po deshe te jetosh
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ne heshtje i pa shqetesime
♥*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥*.Ben mire qe te harrosh
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Mua dhe dashurine time.
♥*.★.•°•.☆★.•°•.♥*.
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, vetem atehere
♥*..☆★.•°•.☆I ♥*.qete, do te jetosh
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe shpirtin tim, nen dhe
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, nuk do ta trazosh!!!...
♥*.★.•°•.☆★.•°•.♥*.
[i]
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: TE DUA SHUM ZEMER

Mesazh  Kullerka prej Mon Jun 23, 2008 10:35 pm

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& &&&&&&&&&&&&&

&&888888&&........................................ .....................Me kete qels ne zemer
&&’...........`"8&,............................... ............................Te kam mbylle me dry
8..,aaa,........"$888a.....,aaaa,......,aaa,...,aa ,...................Qelsin po e humbi ne deti
8..8’..`8..............."8baaad""""$aaa$""""$$$""8 $...............Ti po mbetesh ketu
8..8....8 8888..............""""........""""........""...... .8$...........*******************
8..8,..,8........,aaaaaaaaaaaaaaaaaaa$$$$$$88$.... ...:::......Qelsi me eshte tretur
8...`"""’.......,&8""............................. .................................Por ti ne zemer time
§§,.........,a&8"................................. ................................Per gjithmone ke mbetur
."&888888&"....................................... ...........................Deri ne vdekje nuk ke per tu hekur

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& &&&&&&&&&&&&&
[i]
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: TE DUA SHUM ZEMER

Mesazh  Kullerka prej Mon Jun 23, 2008 10:35 pm

..._......._......_......._....Nga Kjo E Mallkuar .._......._......._......._.....
..._...|..____________________, ,
....../ `---___________----_____|] = = = “““““““Plumbin E Pranoj
...../_==o;;;;;;;;_______.:/“““““““““““““““Por Tė Ndahem Prej Teje
.....), ---.(_(__) /““““““““““““““““““““““Kurr Nuk E Mendoj !
....// (..) ), ----"““““““““““““““““““““““““““““
...//___//““““““““““““““““““““““““““““Prandaj Te Lutem Kthehu
..//___// ““““““““““““““““““““““““““““Nga Kjo E Mallkuar Me Shpeto
.//___// ““““““““““““““““““““““““Se Kjo Zemer Vetem Ty Po Te Dashuron
[i]
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: TE DUA SHUM ZEMER

Mesazh  Kullerka prej Mon Jun 23, 2008 10:36 pm

_______________________________________________$$$ $$$$$$
____________________________________________$$$$$$ $$$___$$$
________________________________________$$$$$$$$__ ___(&)_$$$$
____________________________________$$$$$$$$$$____ ________$$$$
.._________________________________$$$$$$$$$$$$$$$ ____§§§§_____$
_______________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$§ §§§_§§§_____$
_____________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ §§§§§_§____$
__________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$_$$$$_ __§§§__§_$
________________________$$$$$$$$$$$$$_$$$$$$$$_$__ ______§
_______________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_$
_____________________$$$$$$$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$_$
___________________$$$$$$$$_§$$$$$$$$$§$$$$$$$$_$---Ky bilbil i bukur
_________________$$$$$$$_$$§§§$$$§$$§§$$$$§§$_$$$---shum netė po kėndon
________________$$$$$$_§§§$$§§$$§§§$$§§$$§§$_$$$----dashurin e humbur
_______________$$$$$_$§§§$$$$§§§$$$§§§§§$$_$$$$$----me lot po e vajton
______________$$$$$_§§§§§§$$§§§$$§§§§§§§_$$$$$$-----
_____________$$$$_§§0§§§§|§§§§§§§§§|§§§_$$$$$$$------ky bilbil i bukur
____________$$$_000§§§00§§§§§000§00§_$$$$$$----------me ze qe po qanė
____________$$_0000§§0000§§§00§0§_$$$$$$--------------ndarjen e te dashurit tim
___________$_0000§§00000§0000_$$$$$$$............. .......me lot po e lan
________§§_00000§000§0000_$$$$$$$$...........kėtė bilbil tė gjor
______§_00000§0000000_$$$$$$$$$$...............ska mė kush qe e ngroh
______000§00000§_§§§§$$$$$$$$$$$$$___......plaget e tij ne zemer
___0000§00§_§§§§§§$$$$$$$$__$$$$$$$$§§§§§......... ska kush ja shėron
_000§0_____§§§§§§$$$$$$$_§000_$$$§§§_0000000000000 000000000000
00________§§§§§$$$$$$$_§§00000_$§§§_00000000000000 000000000000
__________§§§§$$$$$$$_§§§_’’______§§§__’’
_________§§§$$$$$$$.................
________§§$$$$$$$$.................vajto bilbil vajto
________$$$$$$$$$.................pėr fatin tend te zi
_______$$$$$$$$$.................se edhe mua mė ngjau
______$$$$$$$$$..................e njejta " Tradhėti "
_____$$$$$$$$$
____$$$$$$$$............Iku ai diku larg
___$$$$$$$$...............me tė veten deshir
__$$$$$$$$..................me harroj mua
_$$$$$$$.................me tha Lamtumirė
$$$$$$$
$$$$$$..............................
[i]
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: TE DUA SHUM ZEMER

Mesazh  Kullerka prej Mon Jun 23, 2008 10:37 pm


““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““ ““““““““““““““““““““““
“““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““¶¶¶.**E ja I Dashur degjo kete gitare
““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““¶¶¶¶ *.Se keta tinguj ti te therrasin
““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““¶¶¶¶¶*.*Mo s ma thuaj as nje fjale
““““““““““““““““““““““““““““““““““““““¶¶¶¶¶¶.* *.Se vet zemrat tona flasin
“““““““““““““““““““““““““““““““““““““/////.* *. **
“““““““““““““““““““““““““““““““““““/////.* *. **Mos harro zemer te vish diten e veres
“““““““““““““““““““““““““““““““““/////.* *. **............kur djelli ndricon ne dritare
“““““““““““““““““““““““““““““““/////.* *. **une aty do t’ulem ,per ty mendoj
“““““““““““““““““““““““““““““/////.* *. **kengen e mallit kendoj me gitare
““““““““““““““““““¶““““““““/////.* *. **
““““““““““““““““¶¶“““““““/////““““““¶.*.* ..*.Kur te degjosh se jane
“““““““““““““““¶¶¶“““““/////““““““¶¶. *.* *.*.keputur telat e gitare sime
“““““““““““““““¶¶¶¶¶“/////““““¶¶¶¶¶.* .* *. **dije mire o shpirti im
““““““““““““““¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* *. *.*se eshte shkeputur jeta ime
“““““““““““““¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.*
““““““““““¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶. ..*.*.*.zemren gitare do bej
“““““““¶¶¶¶¶¶/////¶¶¶*¶¶*¶¶.* .* .* *. notat me gjak dote i vizatoj
““““““¶¶¶¶¶¶ttttt¶¶¶¶*¶¶¶¶¶.* *. *.*Me kete kenge une sot dua te tregoj
““““““¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.se ty i dashur kurre s`do ta harroj
““““““““¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ . * .*. *.

““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““ “““““““““““““““““““““[i]
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: TE DUA SHUM ZEMER

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi