Testi per Tradhtin

Shko poshtė

Testi per Tradhtin

Mesazh  Kullerka prej Mon Jun 23, 2008 10:53 pm

Pėrgjigju nė pyetje sa mė sinqerisht. Nėse mendon se mė shumė se njė pėrgjigje ėshtė e pėrshtatshme, atėherė pėrpjeku tė pėrgjigjėsh me atė qė mė sė shumti tė pėrshtatet ty.


1. Ėshtė ora 2 e natės dhe sinjali tashmė i njohur tė thotė qė nė celularin e tė dashurit tėnd ka ardhur njė sms. Ndėrkohė ai fle i qetė, nuk ka dėgjuar asgjė. Ti ēfarė bėn?
a) Rrėmben telefonin dhe fshihesh nė banjė pėr ta lexuar.
b) Rrotullohesh nė krevat derisa ta zgjosh dhe i bėn njė skenė 'paraprake' xhelozie pa ditur ende se ē'shkruhet nė atė sms.

2. Zbulon se i dashuri yt ėshtė nė shėnjestėr tė njė prej kolegeve tė tij dhe e keqja tjetėr ėshtė se ai ndjehet i mikluar nga ky fakt. Ti ...?
a) I zė pritė poshtė zyrės dhe pret ti kapėsh nė flagrancė ndėrsa ndajnė bashkė pushimin e drekės.
b)E mbulon me pyetje sa kthehet nė shtėpi.

3. Ndodhi, ai ka kaluar njė natė me njė grua tjetėr, sapo e pranoi vetė. Ti ē'bėn?
a) Pas njė skene histerie, mbledh gjithēka tėnden dhe ikėn; kjo histori mori fund.
b) Pyet e pyet pa fund; kėrkon tė dish gjithēka pėr tjetrėn; qan e dėshpėrohesh megjithatė konsideron pozitiv faktin qė ai ta ka rrėfyer vetė.

4. Pas asaj qė ndodhi:
a)Raporti juaj ka ndryshuar tėrėsisht; ai tregohet shumė i vėmendshėm ndaj teje dhe vazhdon tė bėjė gjithēka qė ti ta falėsh.
b)Vazhdon ta persekutosh me 1000 pyetje dhe nuk pushon sė pėrplasuri nė fytyrė atė qė ndodhi.

5. Ka kaluar pak kohė nga 'ngjarja e madhe'. Ai ėshtė bėrė mė i ėmbėl, mė i dashur, megjithatė...
a) Sa herė qė ka njė impenjim punė, ti dyshon pėr njė tjetėr tradhti tė mundshme.
b)Je dorėzuar. Je e ndėrgjegjshme qė nėse duhet tė ndodhė do tė ndodhė kėshtu qė je e qetė.

6. Shoqeroheni me njė ēift tjetėr. Ata janė gjithkund me ju, pushime, fundjava, darka e dreka. Nė njė moment kupton qė vajza tjetėr ndihet e tėrhequr nga partneri yt. Ēfarė bėn?
a) Ndėrpret ēdo lidhje me ēiftin nė fjalė pa dhėnė shumė shpjegime. Ke besim tek instikti yt femėror.
b) Bisedon hapur me vajzėn duke e 'kėrcėnuar' se nė rast se kjo gjė vazhdon, miqėsia juaj ka marrė fund.

7. Tashmė jeni bashkė prej disa muajsh dhe ti kupton qė lidhja jote me partnerin shkon pėrtej asaj fizike kėshtu qė:
a)Edhe nėse shkon me dikė tjetėr dashuria pėr ty nuk do tė ndryshojė.
b) Nėse ka njė histori me njė tjetėr do tė thotė qė nuk ėshtė i sinqertė me mua madje as i kėnaqur.

8. Pas njė krize tė fortė nė raportin tuaj, mėson se ai tė ka tradhtuar me njė burrė:
a) E ē'rėndėsi ka, mė ka tradhtuar dhe kaq. S'ka rėndėsi nė ėshtė burrė apo grua.
b)Vendos ta lėsh; ėshtė diēka e papranueshme pėr ty.

9. Pas disa lidhjesh tė mbaruara keq, arrin nė konkluzionin qė besnikėria nė njė ēift nuk ekziston. Kėshtu...:
a) Vendos tė rrish vetėm.
b) Je e ndergjegjshme pėr kėtė fakt aq sa nuk pret mė qė njė burrė tė tė qėndrojė besnik.

10. Zbulon se miken tėnde mė tė mirė e tradhton rregullisht i shoqi. Ti ...:
a)Nuk e duron kėtė kategori meshkujsh ndaj vendos ti hapėsh sytė duke i rrėfyer gjithēka.
b) Qėndron indiferente. Janė ēėshtje qė nuk tė pėrkasin; nė fund tė fundit ėshtė diēka qė mund t'u ndodhė tė gjithėve.
[i]
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi