Intervista Dashurie

Shko poshtė

Intervista Dashurie

Mesazh  Kullerka prej Mon Jun 23, 2008 10:55 pm

Intervista Dashurie

Ju Lutem Ketyre pyetjeve ju pergjigjeni me pergjigje sa me tė shkurtera si p.sh: po/jo dhe ndonje pershkrim tė shkurter....

1. Cfar ėshtė dashuria?
2. Ke dashuruar ndonjeher?
3. Mund tė me thuash 3 arsye pėr tė dashuruar?
4. Ke dashuruar ndonjeher pa qene nevoja tė ndryshosh asgje?
5. Kenga me e bukur e dashurise qe ti ke degjuar?
6. Cfar duhet tė beje njė femer/mashkull qe ti tė cmendesh pas tij/saj?
7. ėshtė me e thjeshte tė duash, apo tė lejosh dike tė tė doje?
8. Ke vuajtur ndonjeher nga dashuria?
9. tė kan tradhetuar ndonjeher?
10. Qendron shprehja: ne dashuri fiton ai qe iken?
11. Je ne gjendje tė perjetosh njė histori dashurie pa qene nevoja tė besh seks?
12. Edhe e anasjellta vetem me seks?
13. Dashuria kerkohet, apo vjen vete?
14. Mendon se ndonjeher kur je i/e dashuruar, duhet tė kufizohesh ne lirine tende?
15. Je i/e fejuar?
16. i/e dashuruar?
17 Ke dashuruar ndonjeher dy persona ne tė njejten kohė?
18. Ke dashuruar njė person edhe ke deshiruar njė tjeter?
19. Mendon se ėshtė e mundur kjo gje?
20. Beson ne dashurin e perjetshme?
21. Beson se dashuria duhet tė jete se sben reciproke?
22. Cfar mendon pėr tradhetine?
23. Mendon se ajo i jep fundin njė lidhje?
24. Do ta falje tradhetine?
25. Do ta pranoje si dicka normale?
26. Perse tradhetohet?
27. Ndereshmeria fiton gjithmone?
28. Mendon se mund ta duash perseri dike qe tė ka tradhetuar?
29. Cfar do ishe ne gjendje tė beje qe mos tė humbisje personin qe do?
30. Ne njė lidhje cfar vendi ze besimi?
31. Pershkruaje dashurine ashtu sic e mendon ti?
32. Mendon se ne dashuri ėshtė gjithmone njeri qe dashuron me shumė se tjetri?
33. Egzistojne dashuri ne distance?
34. Mendon se ne dashuri gjithcka lejohet?
35. Ja ke thyer zemren ndonje personi qe tė ka dashur?
36. Mendon se duhet tu tregosh tė gjitheve pėr dashurine tende, apo me mirė tė jeshe i/e rezervuar?
37. Si do ishte personi ideal pėr ty?

I mirepres pergjigjet tuaja .
[i][center]
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Intervista Dashurie

Mesazh  LiLxLaDy prej Wed Jun 25, 2008 8:39 pm

1. Cfar ėshtė dashuria?
Dashuria ėshtė shpirt, qė jeton nė dy trupa Exclamation
2. Ke dashuruar ndonjeher?
Po,....
3. Mund tė me thuash 3 arsye pėr tė dashuruar?
Dashuria e fisnikron njeriun dhe e frymzon atė, pėr njė jetė tė vėrtytėshme dhe me njė fjalė ėshtė edhe vet diciplinė!
4. Ke dashuruar ndonjeher pa qene nevoja tė ndryshosh asgje?
Nė dashuri nuk duhet ndryshuar asgjė,....qėndro vetvetja sunny
5. Kenga me e bukur e dashurise qe ti ke degjuar?
Blero dhe Leonora Poloska "Crazy".
6. Cfar duhet tė beje njė femer/mashkull qe ti tė cmendesh pas tij/saj?
Asgjė pėrvetėm tė ėshtė vetvetja dhe tė mė dashuroj marrėzishtė sunny
7. ėshtė me e thjeshte tė duash, apo tė lejosh dike tė tė doje?
Tė dyat njejtė,...Tė duash dhe ta lejosh tė tė dashuroj atė qė t'a don shpirti sunny
8. Ke vuajtur ndonjeher nga dashuria?
Jo.
9. tė kan tradhetuar ndonjeher?
Jo.
10.Qendron shprehja: ne dashuri fiton ai qe iken?
Ndoshta po, sepse tė bėn tė ndjehesh mė i fortė.
11. Je ne gjendje tė perjetosh njė histori dashurie pa qene nevoja tė besh seks?
Nuk kam komentarė.
12. Edhe e anasjellta vetem me seks?
Nuk kam komentarė.
13. Dashuria kerkohet, apo vjen vete?
Ajo duhet tė vij nė mėnyrė spontane sunny
14. Mendon se ndonjeher kur je i/e dashuruar, duhet tė kufizohesh ne lirine tende?
Jo, por kuptohet gjithmon duhet pasur parasysh ndjenjat dhe mendimet e partnerit.
15. Je i/e fejuar?
Jo.
16. i/e dashuruar?
"Kėmb e kokė"
17 Ke dashuruar ndonjeher dy persona ne tė njejten kohė?
Jo.
18. Ke dashuruar njė person edhe ke deshiruar njė tjeter?
Jo.
19. Mendon se ėshtė e mundur kjo gje?
Po, ėshtė e mundur vetėm te ata persona qė nuk janė tė sigurt nė dashurin e tyre Exclamation
20. Beson ne dashurin e perjetshme?
Asgjė nė kėtė botė nuk ėshtė e pėrjetėshme, andaj as nė dashuri nuk ka garancion,...
Megjithat personalisht mendoj se dashuria jeton pėrjetėsisht, por pėr tė mbijetuar e ka njė
ēmim sunny

21. Beson se dashuria duhet tė jete se sben reciproke?
Dashuria duhet tė jetė reciproke pėrndryshe edhe nuk i'a vlenė.
22. Cfar mendon pėr tradhetine?
Nuk kam mėshirė pėr tradhtinė.
23. Mendon se ajo i jep fundin njė lidhje?
Mendoj se po,.....
24. Do ta falje tradhetine?
Nuk e di, duhet pėrjetuar pėr tė japur njė konkluzion Exclamation
25. Do ta pranoje si dicka normale?
Jo.
26. Perse tradhetohet?
Tradhėtitė mes partnerėve ndodhin vetėm atėherė kur pakėnaqėsia ėshtė nė pyetje!!
27. Ndereshmeria fiton gjithmone?
Patjetėr kuptohet se PO.
28. Mendon se mund ta duash perseri dike qe tė ka tradhetuar?
Mendoj se jo Exclamation
29. Cfar do ishe ne gjendje tė beje qe mos tė humbisje personin qe do?
Nėse edhe ai mua mė dashuron,... ėshtė dashuri reciproke nuk ka nevojė tė bėj asgjė, kurse
nėse do ishte e kundėrta ...Atėherė pse duhet tė luftoj unė pėr atė ?
30. Ne njė lidhje cfar vendi ze besimi?
Zė vendin numėr 1,...(sepse dashuria krijohet nė bazė tė besimit).
31. Pershkruaje dashurine ashtu sic e mendon ti?
Dashuria ėshtė vet jeta,...Jemi tė krijuar prej dashuris, me dashuri dhe pėr
dashurin!
32. Mendon se ne dashuri ėshtė gjithmone njeri qe dashuron me shumė se tjetri?
Jo nuk mendoj ashtu, sepse dashuria duhet tė jetė e dy anėshme!
33. Egzistojne dashuri ne distance?
Po, distanca ėshtė prova ku shihet dashuria,...nese ajo ėshtė e madhe atėherė asgjė s'mund t'a shuaj Smile
34. Mendon se ne dashuri gjithcka lejohet?
Varet se pėr ēfarė ėshtė fjala Exclamation
35. Ja ke thyer zemren ndonje personi qe tė ka dashur?
Nuk kam komentarė.
36. Mendon se duhet tu tregosh tė gjitheve pėr dashurine tende, apo me mirė tė jeshe i/e rezervuar?
I rezervuar sepse dashuria e vėrtet ėshtė nė heshtje Exclamation
37. Si do ishte personi ideal pėr ty?
Pėr mua, njeri ideal ėshtė ai njeri qė e ka shpirtin e bukur dhe tė mbushur plotė me mirėsi dhe dashuri,...Ai qė ka intelekt dhe edukaten e kulturėn e duhur, pėr tė ndėrtuar mardhėnje tė shėndosha me tė tjerėt!
Dhe kuptohet e bukur dhe ideale ėshtė ajo qė tė kėnaq shpirtin dhe kėta parametra i afrohen tė pėrsosurit apo "njeriut ideal" sunny

Me nderime dhe respekt nga lexuesja e juaj,... LiLxLaDy.

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi