Ēka ėshtė ndėrgjegjia pėr ju?

Shko poshtė

Ēka ėshtė ndėrgjegjia pėr ju?

Mesazh  LiLxLaDy prej Sat Dec 15, 2007 10:56 pm

Ndėrgjegjia ėshtė instanca mė e lartė e psiqikės sonė, manifesti i trurit dhe perceptimi i gjendjes mendore!!

Nė ketė tema dua tė di se ēfarė ėshtė ndėrgjegjia pėr ju?

A ėshtė diēka qė gjithnjė qėndron nė ne?..... Apo i ndrrojmė parimet, ligjmėrit sipas interesave??

Me respekt, nga lexuesja e juaj!!
LILxLaDy.
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka ėshtė ndėrgjegjia pėr ju?

Mesazh  Kullerka prej Sat Jan 05, 2008 1:52 am

Ndergjegjia eshte ajo pjese e jona, qe ndihet fajtore, kur kemi menduar, apo folur, apo vepruar gabimisht.
Nganjėherė mendoj se sot ka pak njerz tė cilet i bren ndėrgjegjia::

Ndėrgjegja ėshtė veti e frymės njerėzore e cila nuk e lejon njeriun (i cili posedon ketė veti) tė kryej vepra tė kqija, e pėrcjellė aktivitetin e tij, e vlerson nga ana morale nė sjelljet dhe qellimet e tij, e ndalon nga mednimet dhe veprat e kqija e nėse ketė e ka kryer, ajo e denon rreptėsisht me qortim e ndierje tė fajėsisė.
Drejtėsia e vertetė ėshtė ndėrgjegja, edhe pse nė ditet e sotme ndihet mungesė e madhe e saj.
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi