Pėr ēfarė duhet tė mburren shqiptarėt??

Shko poshtė

Pėr ēfarė duhet tė mburren shqiptarėt??

Mesazh  LiLxLaDy prej Sun Oct 19, 2008 4:04 pm

Ēdo popull ka karakteristikat e veta me tė cilat veēohet nga njė popull tjetėr.
Historia jonė ka shumė pėr tė shkruar, pėr veēantitė tona qė na karakterizojnė.
Faik Konica nė njė vepėr tė tij : "Shqipėria kopėshti shkėmbor i Evropės Jug - Lindore" shumė mirė e ka pėrshkruarė shqiptarin e vėrtetė,...
Ka pėrshkruar traditėn, besėn, gjuhėn, dialektet, veēoritė fizike, duke pėrfshirė edhe heroizmin, veshjen etj, etj,...
Nė tė vėrtetė, ne si shqiptarė kemi shumė, me ēka tė mburremi!
Tė mburremi se jemi pasardhėsit e Skenderbeut, Fan S. Nolit, Faik Konices e shumė e shumė tė tjerė qė janė figurat mė tė ēmuara tė historisė shqiptare!

Sikur tė ishte kėshtu me kėto, qė po i pėrmendim do ishte shumė mirė, mirėpo nė ditėt e sotme
fatkeqėsisht sikur kėto virtyte edhe janė zbehur, janė harruar,...(te cilet duke vrapuar pas tė huajės, harruan tė vetėn) Embarassed

Kėtė herė besoj se me kaq mjaftonė,... nėse shkruaj mė shumė ėshtė e tepėruar.

Unė akoma nuk e kam japur mendimin tim, po u'a lė nderin juve tė tjerėve qė tė jepni opinionet e juaja,....Unė do vazhdoj mė pasė!! sunny

Pra, sipas jush pėr ēfarė duhet tė mburren shqiptarėt??

Mirė mbetėshi, LiLxLaDy.

"Ti SHQIPĖRI mė jep NDER, mė jep emrin SHQIPTAR"

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi