Si ėshtė JETA pėr ju?

Shko poshtė

Si ėshtė jeta pėr ju?

0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
 
Totali i votave : 0

Si ėshtė JETA pėr ju?

Mesazh  LiLxLaDy prej Sun Apr 19, 2009 8:38 pm

JETA eh JETA, nuk ėshtė e ndėrtuar ashtu siē e dėshirojm ne,....Megjithat duhet tė jetohet dhe gėzohet ashtu siē duhet.

Jeta ėshtė njė udhėtim i gjate tė cilit i dihet vetėm pikėnisja dhe destinacioni pėrfundimtar ku ėshtė me plotė sfida, ėndrra, fantazi, shpresa por pa kthim mbrapa,...Ku jetohet vetėm njė herė.
Kėrkojmė tė bėjmė kėtė udhėtim nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundėshme, gjate kėtij udhėtimi kemi tė bėjm me shumė faktorė siē familja, shoqėria, miqtė.
Kėrkojmė tė kalojmė mirė me tė gjithė ata, qė bėjnė pjesė nė kėtė udhėtim dhe kėrkojmė mė tė mirėn nga ata.
Kujtojmė qė nė kėtė udhėtim ka nga ata qė do kenė nevojė pėr ne sikundėr edhe ne pėr ata, qoftė edhe pėr njė fjalė tė mirė apo edhe ngushėllim.

Misteri i gjithė kėtij udhėtimi ėshtė se asnjėherė nuk e dimė se kur do ndalemi pėrfundimisht, por njė ditė edhe do vijė momenti i ndarjes nga miqtė dhe njerėzit mė tė dashur ku do ėshtė shumė i dhimbshėm,....
Herėt a vonė te gjithė do zbresim ne destinacionin pėrfundimtarė, me njė valixhe nė dorė qe para se te niseshim edhe nuk e kishim.
Dhe vetėm atėherė do ta dim se sa kemi kontribuar sado pakė pėr tė mbushur bagazhin te secili i njohur nga ne.
Vetėm kur do ikum edhe do kuptohet se sa kemi lėn vend bosh, qė tė kujtohemi gjithmonė me nostalgji dhe kujtime tė mira, pėr tė gjithė ata qė do e vazhdojn kėtė rrugėtim tė jetės pas nesh Exclamation Exclamation

Pra si ėshtė jeta pėr ju Question Question

1). Jeta ėshtė gėzim Question
2). Hidhėrim, vuajtje dhe padrejtėsi Question
3). Luftė pėr tė mbijetuar Question
4). Apo qė tė tri-a kėto pika janė nė proporcion me njėra-jetrėn Question

Me respekt nga lexuesja e juaj!

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi