M..te dua dhe dote dua deri sa te me mbuloj dheu i zi...

Shko poshtė

M..te dua dhe dote dua deri sa te me mbuloj dheu i zi...

Mesazh  Kullerka prej Mon Apr 20, 2009 7:53 pm

Nuk kam emer,nuk kam mendime nuk kam zemer,nuk kam ndjenja kam vetem mall.Shpirti im ka mbetur si autograf mbi ty,mbi syte,buzet,trupin,zemren.Jeta ime ka mbetur e mberthyer mbase teje pas endrrave te tua,pas diteve te tua.Kam mbetur me ty per te te falur dashurine ngrohtesine,shoqerine,ngushellimin.Ngushellimin qe nuk ta dhashe kurre.Do te doja te te kisha prane vetes prane zemres qe ti te thyeje akullin e vetmise qe ka pushtuar kopshtin e ndjenjave qe ka kaq shume nevoje per ty .Jo per fjalet dhuratat por thjeshte per pranine tende,per ate shikim tendin qe do ta vidhja per pak sekonda. Ti nuk me kuptove kurre, ti nuk i deshe kurre zerat e embel te syve te mi,ti nuk i more kurre mesazhet qe ne copeza te shqyera nga shpirti im,shkruajta per ty me pika gjaku te zemres se plagosur.
Ti u afrove kaq shume,por nuk e pe dot dashurine qe si zog i uritur trokiste ne dritaren tende duke kerkuar thenje ndjenjash. E une s'pushova se menduari oret minutat ditet muajt qe kishin kaluar ne kete torture cmendurie ... Ti kalove para meje mosperfilles pa e kuptuar qe qenia jote hapte plage mbi mua.
Ti ecje rruges e une shkelja ne gjurmet e tua............. Ti nuk je me i imi , por jam e sigurt qe une jam aty ku je ti. Jam ne c'do qelize te trupit tend, ne cdo rrugice ku shkel ti, ne c'do gje qe prek ti.
Jam kudo me ty kete mos e harro se te kam dashur te dua dhe dote dua deri sa te me mbuloj dheu i zi...
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: M..te dua dhe dote dua deri sa te me mbuloj dheu i zi...

Mesazh  shaban cakoli prej Mon Apr 29, 2013 10:48 pm

do te ishte mire sikur dashuria te jetoj nje jete te tere
avatar
shaban cakoli

Numri i postimeve : 113
Registration date : 28/04/2013

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi