M....mos harro kudo qe je "Te Dua" .

Shko poshtė

M....mos harro kudo qe je "Te Dua" .

Mesazh  Kullerka prej Mon Apr 20, 2009 8:03 pm

Per ty zemer sonte un po shenoj
edhe pse jemi nda nuk mundem te harroj
Edhe pse une bllok gjithmon do te bej
Mos mendo kurr se un ty nuk te dashuroj
Edhe nese zemer ma kurr nuk dote te shkruj
Mos mendo asnjher se un per ty nuk po vuaj
Lexo te lutem sonte mire qka pote them
te kam mbyllur thell ne shpirtin teme..
Por prap te lutem lexoje kete shkrim mire
e nga une qe nga sod e ke Lamtumirre


Edituar pėr herė tė fundit nga Kullerka nė Mon Apr 20, 2009 8:10 pm, edituar 2 herė gjithsej
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: M....mos harro kudo qe je "Te Dua" .

Mesazh  Kullerka prej Mon Apr 20, 2009 8:05 pm

A e dine sa lote, ne faqen time jane tretur,
A e dine sa fjale, pa tei thene me kane mbetur,
A e dine sa lule jane qele dhe jane thare,
A e dine se kam jetu me ty, edhe pse sete kam pare!
Jam e ftohte si dimri qe sembaron ne male,
Se ti zemres sime vetem dhembje i fale,
Plaga ime mbeti thelle, sa nje dete,
Jo ti nuk je ai... qe harrohesh lehte...!
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: M....mos harro kudo qe je "Te Dua" .

Mesazh  Kullerka prej Mon Apr 20, 2009 8:10 pm

Dora ime sdo te ndalet
vetem per ty do te shkruaj
nje dite te vone do ta kuptosh
se per ty me zemer vuaj

Mergimtare je ne kete bote
shum larg je pa mua
syte per ty me pikojne lot
mos harro kudo qe je "Te Dua"

Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje vajze
qe jeton e veteme pa dashuri ne jete

Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une e mjera te duroj
deri ne fund te jetes ty do te dashuroje

Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone!!!
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: M....mos harro kudo qe je "Te Dua" .

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi