A thua perse zoti mua me denoj qe gjithe jeten te lotojė?

Shko poshtė

A thua perse zoti mua me denoj qe gjithe jeten te lotojė?

Mesazh  Kullerka prej Tue Apr 21, 2009 10:50 pm

A ja vlen te vdes per ty ?
kur me lae me lot ne sy
a ja vlen te them tash te dua ?
kur ti me nuk je me mua

a ja vlen ty te enderroj ?
kur jeten time enderra e shkaterroj
a ja vlen te them lamtumire?
kur ti ke ikur me vet deshire

mundohem veten qe ta qetesoj
me lot ne sy ende lotoj
fatin e humbur tani mallkoj
perse zoti mua me denoj?

A ja vlen per ty te qaj ?
dhe ende thelle ne zemer te mbaj
a ja vlen per ty te shkruaj ?
kur ti me bere shum te vuaj

kerkoj pergjigje nga jeta
pergjegje askund nuk ka
qdo je tani mbaron
ne zemer me ke vra.
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A thua perse zoti mua me denoj qe gjithe jeten te lotojė?

Mesazh  Kullerka prej Tue Apr 21, 2009 10:55 pm

Qielli sot po qan
dhe une vetmi s'ndjej
se gjeta dhe une nje shok
qe me mua qan ket' here.
Dhe nje pergjigje po me mundon
pse qan qielli, dot kush e kupton?
Mos ndoshta yjet i jane larguar
dhe shoqeri nuk i kane dhuruar?
Apo mos ndoshta hena ziliqare
yjet ia ka marre perfare?
Dhe ashtu sic isha e menduar
hedh syte jasht me habi duke shikuar.
Qielli se qari kish pushuar
dhe mendimet e mia kish pergjysmuar
e une perseri mbeta e vetmuar
se lotet e mi akoma s'kane mbaruar...
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi