Pėr ty O i Dashur Jetės Dua ti jap Fund

Shko poshtė

Pėr ty O i Dashur Jetės Dua ti jap Fund

Mesazh  Kullerka prej Tue Apr 21, 2009 11:05 pm[♥]..Sot tė gjithė janė mbledhur
-[♥]..Por nuk ėshtė ditė gėzimi
--[♥]..T’gjithė janė tė pėrlotur
---[♥].. Pėr t’mė quar tek Varri..
----[♥]..
-----[♥]..Sikur t’kisha mundesin
------[♥]..Edhe t’ju tregoja
------[♥]..Se pa tė Dashurin Tim
------[♥]..Nuk munda tė jetoja.
-----[♥]..
----[♥]..Mjaft mė o Babi
---[♥]..Mos ma laj trupin me lot
--[♥]..Me dėshir time vendosa
-[♥]..T’ja jap fundin jetės sė kot.
[♥]..
[♥]..Me njė cop letėr ta sqarova
[♥]..Dhe njė Amanet Babi ta kėrkova
-[♥]..tė Dashurin tim ju tė e lajmron
--[♥]..Dhe pėr vdekjėn time tė i tregoni.
---[♥]..
----[♥]..Ju lutem Babi atė mos mallkoni
-----[♥]..Nuk ėshtė ai qė jetėn time morri
------[♥]..Isha vet fajtore, dhe Zotin e luta
------[♥]..Vdekjėn ja kerkova, se jetėn sun e ballafaqoja.
------[♥]..
] -----[♥]..Tash dalngadal mė mbuloni me dheh tė zi
----[♥]..Dhe e di se mė kthim mbrapa s’ka me gjet
---[♥]..O Babi im tė lutem mos mė qaj
--[♥]..Se nė tjetrėn botė lumturin do ta gjaj.
-[♥]..
[♥]..Dheu e shtrengon fort trupin tim
[♥]..Dhe ja fali kėtė pikėllim
[♥]..Zemra ime nuk mund mė tė rrah
-[♥]..Dhe ndjehem mė mirė sepse dhimbje mė s’ka
--[♥]..
---[♥]..O Babi tė lutme falma kėtė gabim
----[♥]..por vetvrasja ma dha Lirinė
-----[♥]..Ajo ishte gjėja qė frymėn ma ndali
------[♥]..Sepse Jeta vetėm pikėllim mė fali.
------[♥]..
------[♥]..Kam arritur nė kėtė vend me lule
-----[♥]..Dhe gjithmonė do ta pres tė Dashurin Tim.
----[♥]..Ai do tė martohet dhe do ta harron emrin tim
---[♥]..Mirepo unė do ta pres qė ta takoj nė qiellin tim.
--[♥]..
-[♥]..Atėher do t’i them: " Pėr ty O i Dashur Jetės i dhash Fund ''
[♥]..Isha shumė e re dhe tė doja shumė
[♥]..Nuk pendohem aspak qė kėtė jetė pėr ty e dhurova
[♥]..Sepse shumė tė kėrkova dhe mė nė fund ne parajsė tė takova"
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi