O zot te lutem mua me ndegjo!!!!

Shko poshtė

O zot te lutem mua me ndegjo!!!!

Mesazh  Kullerka prej Fri Apr 24, 2009 3:57 pm

O zot te lutem ndoshta me ndihmon
Se dashuria me braktisi mua pergjithmon
Te lutem o zot vetem mua me ndegjo
Per ate qe desha me shume ne jete mos e le te jetoj
Kam per ty vec lutje lutje dhe shprese
Verboje ate qe po me ben te vdese
Merrja driten e syve qe mos te shohe me
Mpija te gjitha eshtrat qe te mbetet sakat
Le te veje e dashura ta perkedhel ne shtrat
Shurdhoja edhe veshet qe mos te degjoj
Mpiksja edhe gjakun qe mos te rroj
Le ta marrin veshe te gjithe ata qe mashtrojne
Kudo qe te fshihen mallkimi ti ndeshkoj
Ndaj mallkoj qe te vdesesh edhe pse te dua fort
E di qe ti ke vdekur dhe askush s’te ka me ne bote..??
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: O zot te lutem mua me ndegjo!!!!

Mesazh  Kullerka prej Fri Apr 24, 2009 4:12 pm

Ta kisha dite mos met Shkru,
Mos me lan Zemren mu Dashuru,
Goja ime mos met than te Du,
Shpirtit edhe ni Vuajtje me ja Shtu,

Tash po e kallxon Veten,
E tregove te Verteten,
Te dulen Rrenat per Lidine,
E mashtrove Shpirtin Time,

Zoti te sheh e te Vret,
Ujte qe pin mos tu baft Shnet,
Gjaku ne Trup tu Helmofte,
Kurr Zemra mus tu Gzofte,

Zemren ti ma ki Lendu,
Syni shkret rrin tuj Vajtu,
Mi le Kujtimet se nuk muj mej Harru,
T`shkoft Jeta tuj ba Kuku,

Edhe Kanceri n`zemer mem Ra,
Ma zi se ti kurr nuk ma kish Ba,
Qka me bane ndalu mir Mendo,
Ishalla nuk t`shkon gjat ne zemren tende vet e Provo.
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: O zot te lutem mua me ndegjo!!!!

Mesazh  Kullerka prej Fri Apr 24, 2009 4:16 pm

Nuk me ndegjove qe shka te Thash,
E kam dit se ka met dal Dallash,
Rrena i ka Kamt e Shkurta,
Mos ben keshtu shum tu Luta,

S`ja ndigjove Zemren te vertetes ,
Por shkove e morre Rrugen e dreqit ,
Shpirtin mua ti ma ke ba Therr,
Me vrave mu ti ne zemer shum Fell,

Mos me thirr tu mu lut e tuj Qajt,
Gjithmon n`mend ka met Majt,
Vetit ja bane se na shtine mu n`da,
Edhe 100 vjet s`kam dert Syte me ti Pa,

Te kam nem me zemer e me Shpirte,
Kurr s`ke me pa ne kete jete ti Dite,
Zoti dikur te gjitha inshalla ty ta Kthen,
K`ta mos e harro por maje ne Mend.
avatar
Kullerka

Numri i postimeve : 218
Location : Kurr mos e dashuroni njeriun qe per juve nuk e ka shkru Zoti ,sepse tere jeten do te ju shoqeroj LOTI....
Registration date : 05/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: O zot te lutem mua me ndegjo!!!!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi