Grim pėr Bionden :)

Shko poshtė

Grim pėr Bionden :)

Mesazh  LiLxLaDy prej Sat Jul 04, 2009 9:26 pm

Biondina: theksojini sytė

Hijesojini Shkėlqimin e hijesimit qiteni duke filluar nga kėndi i brendshėm i kapakut tė sipėrm deri te vetulla.

Vizatojini
Pėrskaj vijės sė qerpikut tė kapakut tė poshtėm tėrhiqeni njė vijė tė hollė. Fillojani nga kėndi i brendshėm dhe tėhollojeni vijėn nė drejtim tė pjesės sė jashtme tė syrit.

Plotėsojini
Qitni maskaranė pa njolla dhe pa mundim: me gisht ngriteni ngadalė kapakun e syrit deri nė atė mėnyrė qė qerpikėt pak tė rrafshohen, ndėrkaq brusha duhet tė rrėshqasė lehtė nė tė.

Harmonia natyrore Biondinat kanė njė pėrparėsi, sepse ngjyra e flokėve dhe e tenit tė tyre u pėrshtaten pothuajse tė gjitha nuancave. E verdha, e portokallta, ngjyra pjeshke... pėrsosmėrisht u pėrshtaten.

Guximshėm
Syve shumė mirė do t'u pėrshtaten nuancat e ngjyrės sė tjegullės, bashkė me lapsin e zi tė cilin duhet hijesuar nė mėnyrė qė pamja tė fitojė nė thellėsi. Sytė e shkėlqyeshėm kurrė mos i grimoni "tone mbi tone" por me ngjyra kontrasti, me nuanca tė ftohta nė qoftė se keni sy tė kaltėr apo tė kaltėr nė tė pėrhimtė, me nuanca ngjyrė bedunice dhe bronzi nė qoftė se sytė i keni tė gjelbėr.Sytė dhe vetullat
Mbajeni mend se vetullat janė kornizė natyrore e syve, andaj patjetėr duhet tė jenė tė pėrsosura. Nė qoftė se janė tė vizėllueshme, pak i hijesoni me njė vijė pothuajse tė padukshme tė hijesimit tė cilėn duhet ta bėni me brushė. Qerpikėt e vizėllueshėm dhe tė rrallė biondinave u imponojnė njė pėrmirėsim tė vogėl. Sė paku pėr ēaste tė rėndėsishme shfrytėzojeni maskaranė e cila do t'i bėjė tė duken mė tė thellė dhe do t'i plotėsojė. Sytė e shkėlqyeshėm janė tė ndjeshėm nga ata tė gėshtenjtė dhe tė gjelbėrit, lehtė skuqen dhe nė kontakt me grimcat e pluhurit tė hijesimit djegin. Andaj shfrytėzojini vetėm prodhimet hipoalergjente. Do tė mbroni sytė, por edhe grimin, sepse sytė nuk do t'ju lotojnė.

Buzėt tė buta
Meqė tėrė kujdesin ia keni kushtuar syve, buzėt ngjyrosini me nuanca tė buta ngjyrė qelibari apo trėndafili. Pėr grim tė mbrėmjes qitni njė shtresė tė hollė karmini nė formė lapsi apo kreme, karmine tė buta dhe njė shtresė shkėlqimi shumė pak tė dukshėm.

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi