Kur shpirti flet,....!!

Shko poshtė

Kur shpirti flet,....!!

Mesazh  LiLxLaDy prej Tue Jul 28, 2009 12:29 am

Buzėt si akulli mė janė tė ngrira,
zemra mė ėshtė shkretėtirė pa mbarim,...
Shkėlqimi nga sytė mė ėshtė zhdukur
shpirti i humbur nė rrugė mė rrin.

Nė natėn me errėsirė tė mbėshtjellur,
pėrtej horizonteve shtrihet dora me dritė.
Trupi mė ėshtė varur si peshė e rėndė,
dashuria qė mė takojė lėshojė krahėt e sajė!!

Jam udhėtar nė rrugėn e ėndrrave tė mia,
dhe ngadalė po ngjitem brigjeve tė thepisura,
zgjate dorėn kape shpirtin tim tė mos fiket,....
KURRE!


Edituar pėr herė tė fundit nga LiLxLaDy nė Sat Nov 07, 2009 8:51 pm, edituar 1 herė gjithsej

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur shpirti flet,....!!

Mesazh  LiLxLaDy prej Wed Jul 29, 2009 8:08 pm

Njė vėshtrim i arratisur,
Nga qepalla e qėndisur.
Ku ėshtė shpirti im skalisur!!
Nga dy syt e zi te tu,....
Vjen mė thotė ashtu-kėshtu!

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur shpirti flet,....!!

Mesazh  LiLxLaDy prej Sat Aug 01, 2009 5:17 pm

Kur hija tė niset bashkė me mua,
dhe kur tė mos tė mė arrijė mė shikimi Smile
T'a dish se pranė teje do tė jem.
Hije e mbuluar me mantel mallėngjimi!!

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur shpirti flet,....!!

Mesazh  LiLxLaDy prej Sat Aug 22, 2009 5:46 pm

Ti dhe Unė

Dielli lindi me figurėn tėnde.
Ti linde bashkė me diellin,
Unė sikur njė hije e mėshehur.
Ti mė pushton sikur yjet qiellin!

Nuk gjej dot fjalė qė tė tė tregoj.
Dashuria ime ēfarė madhėshtie ka!!
Dhe sa lart qėndron ti nė jetėn time.
Mė lart se flamuri i vėnė nė njė kala!!

Vendin qė ke nė zemrėn time.
Nuk mundet kurrė askush ta zė!!
Edhe po tė provonin nga aty tė tė nxjerrnin?
Luftė do tė bėj dhe nuk do ti lė,...

Jeta ime pa ty do tė ishte vetėm njė ferr.
Edhe dielli nė qiell nuk kishte pėr tė dalė,....
E nė zemrėn time do t'kishte zbrazėti.
Prandaj dhe unė ty jetėn tė kam falė Smile

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur shpirti flet,....!!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi