Pėr tė i'a arritur qėllimive tona, a duhet sakrificė?

Shko poshtė

Pėr tė i'a arritur qėllimive tona, a duhet sakrificė?

Mesazh  LiLxLaDy prej Fri Aug 14, 2009 10:10 pm

Shumė herė mendojm se nėse dėshirojm diēka edhe do e kemi.
Shembull konkret, nėse duam qė tė jemi tė pasur, edhe do bėhemi apo??...
Nėse e dashuron dikend edhe do e kesh Smile e kėshtu me radh, qėllime tė ngjajėshme!!
Madje, madje dikur dėgjoja gjyshin tim tė ndjerė, se thoshte mos e duaj belan se do ta gjeshė!!

Pra, a mjafton vetėm t'a duam njė gjė qė t'a kemi??

Apo duhet t'a duam dhe tė bėjm diqka tjetėr mė tė rėndėsishme qė t'a kemi atė, sepse vetėm dėshira edhe nuk mjafton.
Edhe kalaja vetėm me fjalė nuk ndėrtohet!!
Personalisht mendojė se ēdo gjė ėshtė e arritshme nė kėtė botė,...Pamundėsinė absolute siē thotė Albert Ajnshtajn, e shkaktonė vetėm mosdija jonė relative.
Njerėzit janė tė pajisur me njė potencial tė madh, por fatėkeqėsishtė njė pjesė e vogėl edhe dinė tė shfrytėzojn tėrė rezervat mendore qė i posedojnė.
Tė arrish njė qėllim qė i ke vėrė vetės nė rend tė parė edhe duhet t'a duash atė qėllim, qė edhe t'a arrish,...Por kėtu mos tė harrojmė se duhet tė jemi mė aktiv dhe me njė pėrkushtim tė madhe duhet edhe tė sakrifikosh shumė herė, tė pėrballesh me shumė veshtėrsi, me shumė probleme, me shumė njerėz, dhe tė kesh edhe durimin,... Ku mė nė fund pas gjithė kėsaj, vjen lehtesimi dhe i'a arrinė destenacionit tė duhur.

Ēfarė mendoni ju?...

Mirė mbetėshi,.

Nga lexuesja e juaj,LiLxlaDy.

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėr tė i'a arritur qėllimive tona, a duhet sakrificė?

Mesazh  shaban cakoli prej Sun Apr 28, 2013 6:53 pm

gjithsesi pa sakrifica nuk ka arritje
avatar
shaban cakoli

Numri i postimeve : 113
Registration date : 28/04/2013

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi