Mesuesja - Degjenerohet / LIGJI E FALE DHUNUESIN SHUME KEQ!!

Shko poshtė

Mesuesja - Degjenerohet / LIGJI E FALE DHUNUESIN SHUME KEQ!!

Mesazh  JiMiGj prej Thu Sep 24, 2009 3:06 pm

A I THOJNE KESAJ DREJTESI?? SHUME SHUME SHUME KEQ Sad SHQIPETARE NGRIJENI ZERIN KETO GJERA NUK DUHEN TE NDODHIN , SIDOMOS ME MESUESEN QE PUNONE PER BUKE TE GOJES Sad

Mesuesja e fshatit ndersa shkon per ne pune, sulmohet nga nje agresor e mbahet prej tij per ore te tera nen kercenimin e armes.
Me nje thike ne dore autori e terheq vajzen per flokesh zvarre duke e futur ne nje pyll te dendur, ku askush nuk mund ta degjonte e t'i jepte ndihme.

Xhevahir Dema ka ushtruar dhune per gjashte ore ndaj mesueses se re ne fshatin Izbor te Memaliajt, e shpetimi nga vdekja ishte gjeja e fundit qe i shkonte neper mendje.

"Me kapi per flokesh drejt shkurreve dhe me perplasi koken, nuk e di se cfare ka bere me mua ne ato momente...ka qene dita me e hidhur, nuk e mendoja se do te shpetoja", tregon mesuesja-viktime.

Ajo kerkon ndihmen e autoriteteve qe te marrin masat ndaj agresorit i cili vazhdon te jete i lire. Edhe pse viktima e ka denoncuar, sipas saj, ndaj tij nuk eshte marre asnje mase.

“Prokuroria e ka nenvleftesuar tej mase kete ceshtje duke e trajtuar si nje ngacmim te thjeshte. Ai eshte thirrur vetem nje here nga prokurori qe ka ceshtjen dhe ndaj tij nuk eshte marre asnje mase”, eshte shprehur mesuesja.

Endrrat e saj tani jane shkaterruar ndersa sjell ne mendje oret e tmerrshme, vajza e re ndihet e frikesuar dhe e kercenuar te vazhdoje nje jete si gjithe te tjeret.

http://www.top-channel.tv/artikull.php?id=162878&ref=fb


http://www.top-channel.tv/artikull.php?id=162878&ref=fb

JiMiGj

Numri i postimeve : 31
Age : 35
Registration date : 17/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.hasi4ever.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesuesja - Degjenerohet / LIGJI E FALE DHUNUESIN SHUME KEQ!!

Mesazh  LiLxLaDy prej Fri Sep 25, 2009 9:48 pm

E kuptoj qė hapja e kėsaj teme ėshtė nė radhė tė parė pėr tė shprehur dhimbėshmėrin e mė pas pėr tė nxjerrė pėrgjegjėsinė!!


Pėr fat tė keq kėto fatkeqėsi ndodhin kudo dhe nė ēdo vend tė botės!!
Natyrishte qė fjala e parė qė tė vjen nė kėtė rastė ėshtė respektimi i dhimbjes sė viktimės dhe familjes sė saj!!

Pikėrisht politika duhet tė jetė rregullatori numėr njė qė parandalon kėto tragjedi.

Por lind pyetja se kur do tė sensibilizohet ky opinionė publikė shqiptarė,?...Sepse raste tė njė natyre tė tillė janė pėrpara ēdo shqiptari, gati nė tė gjitha sektoret e punės dhe jetės sė tyre, pra kush ėshtė ēelėsi i fikjes sė kėtyre tragjedive?...
Entet rregulluese dhe opinioni publik mbi tė gjitha Jo!!

Mos tė harrojmė qė fill pas kalimit tė ngushėllimit, entet pėrkatėse duhet tė nxjerrin pėrgjegjėsit e tyre (ku shume spekullatore fshihen pas kolltuqeve tė tyre duke mos marė pėrgjegjėsitė e tyre) qė duhet tė nxirren dhe tė ndėshkohen menjeherė, pėrndryshe viktima tė tjera do tė ketė gjithmonė, kėto dukuri mund tė parandalohen vetėm duke filluar nga baza e deri te qeveria pėrkatėse pėr parandalimin e tyre!!

Nė kėtė mėnyrė mund tė parandalohet ēdo rrezik i mundshėm qė po ndodhin nė ditėt e sotme, ku mund tė obligohen gjithashtu sigurime nė bazė kapaciteti pėr dėmshpėrblimin e viktimave si nė tė gjitha shtetet e botės!!

Vetėm denimi i kėtyre shkeljeve janė edhe motivi pėr tė ndryshuar "byrokracinė" e cila po lulėzon nė kurriz te jetės sė shqiptarėve tė cilėt
nga dita nė ditė po rrezikohen mė shumė!!

LiLxLaDy

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi