Test psikologjik. E shkuara, e sotmja dhe e ardhmja.

Shko poshtė

Test psikologjik. E shkuara, e sotmja dhe e ardhmja.

Mesazh  LiLxLaDy prej Sat Nov 07, 2009 2:13 am

Je njė tip qė jeton tė sotmen, apo pėlqen t’i projektosh gjėrat? Apo preferon ta jetosh jetėn ditė pas dite? Apo jeton ende me tė kaluarėn?

A - Tė jesh e suksesshme, ėshtė ēelėsi i jetės tėnde?
1. Sigurisht, ėshtė vėrtet shumė e rėndėsishme.
2. Po, pėrveē faktit qė kjo tė mos ndikojė nė cilėsinė e jetės sime.
3. Nėse do tė ishte e mundur, do tė mė pėlqente.

B - Punėn e zgjedh mbi gjithēka?
1. Jo, pėrparėsi pėr mua ėshtė familja.
2. Do tė privilegjoja dėshirat dhe ėndrrat e momentit.
3. Do ta quaja kompetencė tė momentit.

C - Njė histori e bukur dashurie varet…
1. Nga momenti kur e ke pėrjetuar.
2. Kur tė surprizon nga tė rejat qė tė sjell.
3. Kur rritet bashkė me projektet pėr tė ardhmen.

Ē - Mbas dhjetė vjetėsh do tė jesh…
1. E martuar me dy fėmijė dhe me njė pozicion tė mirė profesional.
2. Nuk e di dhe nuk e shoh si njė problem.
3. Shpreson tė jesh ndryshe nga nėna jote.

D - Shėndeti pėr ty konsiderohet…1.
Nėse do tė kisha njė patologji nė familje, do tė isha nė merak.
2. Ēdo ditė e re, me njė rregull tė ri pėr shėndetin.
3. Shėndeti ėshtė i rėndėsishėm, por tė jetosh nė harmoni ėshtė edhe mė e rėndėsishme.

h - Njė natė ēmendurie ėshtė…
1. Mė e mirė se ēdo gjė tjetėr.
2. E bukur nėse nuk ndodh shpesh, sepse pastaj do tė bastardohej.
3. Nuk do tė hiqja asnjėherė dorė prej saj.

E - Historitė e familjes…1.
I njeh pėrmendėsh dhe ke gjithmonė konsideratė pėr to.
2. I pėrket tė kaluarės, nuk mė intereson.
3. Ėshtė e rėndėsishme, por jo sa e ardhmja.

F - Ekologjia dhe e ardhmja e planetit…
1. Ėshtė e rėndėsishme, dhe e mendoj ēdo ditė.
2. Ėshtė e rėndėsishme ta mendosh, nėse do njė tė ardhme.
3. Ėshtė rezultat i neglizhencės nė tė kaluarėn.

G - Mikja jote e parė e shkollės…
1. Herė pas here e sheh dhe jeni ende nė kontakt.
2. Nuk tė kujtohet, ka kaluar shumė kohė.
3. Nuk e kujton mė, ke mjaft mike tė reja.

H - Kush tė tremb mė shumė…
1. Respekti pėr disa episode tė trishtueshme tė sė kaluarės.
2. Falimetimi i projekteve nė tė cilat ti beson.
3. Nėse nuk do tė ndiheshe rehat me veten tėnde.

Mė shumė pėrgjigje 1

Je projektuar drejt sė ardhmes Ėshtė e ardhmja ajo qė tė preokupon mė tepėr se ēdo gjė tjetėr. Energjitė e tua shkojnė drejt projekteve, qė kanė tė bėjnė me tė ardhmen. Pėr ty, kuptimi i tė jetuarit ėshtė tė ėndėrrosh si do tė jetė e ardhmja. Ajo qė ka rėndėsi pėr ty, ėshtė ajo qė duket e vėrtetė.
Je njė futuriste.

Mė shumė pėrgjigje 2

Je e drejtuar nga e kaluara Sigurisht, e kaluara ėshtė mikja me tė cilėn udhėton mė shumė. Nuk e jeton dot tė sotmen, nėse nuk mendon tė kaluarėn. Ēdo moment ėshtė i ndėrtuar falė njė sekuence qė e ka origjinėn nga e djeshmja. Pėr ty, jeta nuk duhet ta braktisė kurrė origjinėn e saj. Historitė janė kėshilla pėr ty. Je njė femėr gjithmonė nė kėrkim.

Mė shumė pėrgjigje 3

Je e pėrqendruar tek e sotmja Ėshtė e sotmja, ajo qė ka mė shumė rėndėsi pėr ty. I shijon kėnaqėsitė qė tė fal jeta ditė pas dite; nuk harxhon si dhe nuk hedh poshtė asnjė minutė kot. Je e pėrqendruar tek ajo qė tė ndodh nė moment dhe e ke hedhur pas krahėve tė shkuarėn. Ajo i pėrket sė djeshmes, ndėrkohė qė ti i pėrket tė sotmes. Jeton nga instinktet dhe je njė grua egoiste.

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi