http://www.AlbaServers.net

Shko poshtė

http://www.AlbaServers.net

Mesazh  ReD prej Tue Nov 24, 2009 12:56 am

Chat :: AlbaServers Network, rrjeti i pare kombetar ne IRC.


Tė nderuar atdhetar, bashkatdhetarė.

Ju njoftojmė se mė ne fund kemi arritur tė realizojme rrjetin e parė kombėtar shqiptar ne IRC.
Qė ėshtė njė rrjet profesional dhe shumė komod pėr vizitorėt tanė.

Rrjeti ynė pėbėhet nga servera qė mbajnė emrat e regjioneve Shqipėri, Kosovė dhe Maqedoni tė lidhur me njėri tjetrin.
Nė kėtė mėnyrė tė gjithė shqiptarėt nga tė gjitha vendet e Shqipėrisė nuk kanė pse tė qėndrojnė tė ndarė nepėr serverat e tyre lokale, por mund tė jemi tė bashkuar nė njė rrjet tė madh IRC.

Si ēdo shėrbim, rrjeti AlbaServers qė ka mundėsuar, ai ėshtė falas, tepėr profesional dhe gjithėperfshires.
Jo vetėm pėr njė grup tė caktuar shqiptarėsh, por pėr tė gjithe shqiptarėt nga tė gjitha vendet dhe nga ēdo cep i botes.

Pėr ata qe nuk kanė njohuri tė mjafueshme se ēfarė ėshtė IRC?... Ja njė sqarim nė pika shumė tė shkurtėra.

IRC ėshtė mėnyra mė e popullarizuar e komunikimit nė Internet ku vizitorėt anė e mbanė botes mblidhen nė njė dhomė tė caktuar dhe bisedojnė me njėri-tjetrin.
Nė kėtė mėnyrė krijohen shoqėri tė reja mes vizitorėve qe njohtohen nė chat!
Shembulli mė i mirė pėr kėtė, ėshtė dhoma jonė legjendare #OdaChat qe ka plot 6 vite qė egziston.

Si te lidheni me AlbaServers Network?

Pėr ata qė preferojne tė hyjnė drejtpėrdrejt nga faqja AlbaServers mund tė klikojnė mbi butonin Chat nė krye tė faqės. Ku do ju lidhė nė faqen e chatit ku mund tė zgjidhni njė pseudonim e tė hyni nė chat.

Pėr ata qė kanė njė lloj eksperience nė IRC, mund tė lidhen me mirc nė kėtė adresė:

/server irc.albaservers.net

Qė tė hyni nga kjo adresė ju duhet qė tė shkarkoni dhe instaloni programin mIRC i cili gjithashtu ėshtė falas. Sė shpejti do ju ofrojmė edhe njė Skript zyrtar tė AlbaServers, qė ėshtė nė pėrpunimė e siper!

Cilat jane adresat e serverave tanė ne rrjet?

/server albaservers.net
/server albaservers.eu
/server albaservers.de
/server albablue.com
/server Kafeneja.de

Cilat jane dhomat me tė vizituara?

#AlbaWebChat (dhoma kryesore)
#OdaChat
#ValaChat
#Kafeneja
......... etj.

Bashkėpunimi qė ne ofrojmė!

Stafi ynė ėshtė i pėrkushtuar nė mirėmbajtjen e kėtij shėrbimi dhe gėzon njė eksperiencė tė madhe nė kėtė fushė tė pakrahasueshme me asnjė rrjet tjetėr shqiptar.
Administratoret e faqeve shqiptare qė kanė dėshirė tė ofrojnė kėtė shėrbim nga faqja e tyre ose kanė dėshirė tė lidhen nė rrjetin tonė me shėrbimet e tyre ekzistuese, mund te na kontaktojnė ne linjė ose me e-mail nė adresen info@albaservers.eu

Vizioni i Rilindasėve Shqiptarė ka qenė,.....Shqiptarė tė bashkuar pėr njė Shqipėri tė bashkuar!

Kjo ėshtė motoja e AlbaServers dhe gjithēka qė ne ju ofrojme ndėrlidhet rreth kėsaj motoje.
Qė sot e tutje shqiptarėt nga Dardania, Malėsia, Ilirida, Shqiperia, Ēameria nuk kane nevojė ta kalojnė kohėn nė Internet tė ndarė nepėr serverat e tyre, por tė gjithė sė bashku tek AlbaServers.
Dhe nė kėtė mėnyrė shqiptarėt nuk do te ndihen mė te huaj pėr njeri-tjetrin, ku edhe historia na ndau pėr njė kohė tė gjatė!

Mirupafshim dhe mirė u lexofshim nė chat tek Rrjeti AlbaServers.

Me nderime,.... Stafi Albaservers.
avatar
ReD
Admin

Numri i postimeve : 54
Location : Nė shpirtin e ......!
Registration date : 16/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albaservers.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi