KOSOVĖ atdhe i dashur, Gėzuar 2 vjetori i Pavarėsļsė!!

Shko poshtė

KOSOVĖ atdhe i dashur, Gėzuar 2 vjetori i Pavarėsļsė!!

Mesazh  LiLxLaDy prej Tue Feb 16, 2010 10:38 pm

Kaluan plote dy vite nga dita e pavarėsisė sė Kosovės.Gjatė kėtyre viteve Kosova ka shėnuar suksese dhe pėrparime,e mos tė harrojm tė tė themi edhe dėshprime sepse disa nga ne edhe kemi pritur mė shumė!!
Ndėrsa do tė ketė edhe tė atillė qė janė tė kėnaqur!!...Ndėr tė kėnaqurit pa dyshim so do janė politikanėt e partive nė pushtet.
Opozita gjithnje do mendoj ndryshe, por ska gje, kėshtu janė normat e njė shteti demokratik, edhe pse nė realitet populli akoma nuk e ka zbuluarė se ēfare ėshtė demokracia!!

Edhe EULEX-i dhe e tėrė BE-ja do ta vlerėsojė punėn e vet si jashtėzakonishtė tė suksesshme,dhe se ka arritur suksesė tė pamohueshėm nė Kosovė.
NATO-ja si dėshmi pėr sukses do ta pėrmendė vendimin pėr zvogėlim drastik tė numrit tė ushtarėve

Sido qė tė jetė, me gjithė tė mirat dhe tė kėqiat, Kosova ėshtė e jona dhe e duam!!
Tani pason pyetja, si e kemi menduar pavarėsin, a e kemi paramenduar keshtu??

Pėrgjigjja nė pyetjen se "A e kemi menduar kėshtu pavarėsinė“ nė vete do gjejmė pėrgjigjie tė ndryshme, ku do tė varet edhe nga niveli i pritjeve qė secili qytetarė ka pasur para dy viteve.

Njė gjė ėshtė shumė e sigurtė,... Pavarėsia ėshte arritur!!
Por shtetėformimi nė dy vjet ka shkuar mė ngadalė sesa qė kemi pritur!
Ėshtė njohur nga 65 shtete dhe ėshtė anėtarėsuar nė vetėm dy organizata ndėrkombėtare,
Mitrovoca eshte territori i ndarė, korrupsioni nė nivel e rritje siper ku "lufta kundėr korrupsionit ėshtė zero" Kosova dhe qytetaret e saj mbetėn tė izoluar edhe nė aspektin tregtar nė rajonė, papunėsia nuk ėshtė zvogėluar. Kėto diskutime edhe nuk do tė dėgjohen nga fjalimet e politikanėve, gjate fjalimeve te tyre qė do bėjn pas dy vjet pavarėsie.
Suksesi mė i madh ėshtė se stabiliteti ėshtė forcuar dhe nuk ka pasur konflikte serioze ndėretnike.

Kosovės si shtetė i ri i duhet drejtėsia, ligji dhe dinjiteti i duhur, sic kane shtetet e tjera europiane dhe botėrore ku edhe ne po synojmė qė t`iu bashkangjitemi, nuk mjafton qe vetem, patriotė te shtiremi para popullit me ""trurin muskuloz" por Kosova ka nevojė pėr dituri, diplomaci, pra ka nevojė pėr patriotė konstitucionalė ose ligjorė, sepse perndryshe rrezikohet tė jetė shtetė i dėshtuar, pikėrisht se nuk e sundon ligji.

Edhe nese jemi tė vonuar pak, gjerat mund ti fusim nė binare ku njė ditė edhe do arrijmė sigurtė ne synimet tona!!

Gėzuar Kosovė me njė pavarėsi tė plotė sovėrane !!

Lilly.

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi