Dremitja gjatė pasdites pėrmirėson kujtesėn.

Shko poshtė

Dremitja gjatė pasdites pėrmirėson kujtesėn.

Mesazh  LiLxLaDy prej Wed Feb 24, 2010 11:20 pm

Dremitja gjatė pasdites pėrmirėson kujtesėn

Sipas ekspertėve, dremitja nė vendin e punės rrit punėn e trurit. Hulumtimet tregojnė se dremitja freskon trurin dhe i bėn njerėzit mė tė menēur.
Vetėm njė orė dremitje gjatė ditės rrit kapacitetin e trurit, i cili menjėherė mėson gjėrat mė mirė dhe i mban nė mend ato. Sipas dr. Methju Voker, psikologe nė Universitetin e Kalifornisė, e cila kishte udhėhequr hulumtimet, dremitja jo vetėm qė tė ēlodhė, por personin e kthen nė gjendjen nė tė cilėn ishte para se tė lodhej. Edhe pse ideja pėr njė dremitje dikujt mund t’i duket qesharake, kėtė e kanė praktikuar edhe fytyra tė njohura botėrore, si Kenedi, Regan dhe Florens Najtenxhėl. Sipas ekspertėve, dremitja ėshtė e nevojshme ngase ‘pastron’ njė pjesė tė trurit, i cili ėshtė i ngarkuar pėr kujtesė tė shkurtėr dhe krijon hapėsira pėr informata tė reja.

Postim i huazuar nga "BOTA SOT"
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi