Miks zarzavatesh tė skuqura

Shko poshtė

Miks zarzavatesh tė skuqura

Mesazh  LiLxLaDy prej Tue Jun 15, 2010 11:15 pm

Miks zarzavatesh tė skuqura
Pėrbėrėsit pėr 4 persona:

* 250 g gjoks pule
* 200 ml qumėsht
* 150 g miell
* 1 kokė lulelakėr rreth 100 g
* 4 angjinare
* 2 mollė
* 2 vezė
* vaj
* kripė

Gatimi:

1. Priteni gjoksin e pulės nė kubikė. Pastrojini mollėt nga lėkura, farat dhe ndajini nė copa jo shumė tė vogla.

2. Pastrojini angjinaret, hiqini gjethet e jashtme, barin e tepėrt, gjembat dhe pritini nė copa.

3. Pastrojeni lulelakrėn nga gjethet e jashtme dhe ndajeni nė copa tė vogla. Rrihini copat nė njė tas bashkė me miellin me qumėshtin, tė verdhat e vezėve, tė bardhat e vezėve dhe hidhini kripė. Pėrzierja do tė marrė trajtėn e kremit.

4. Ngroheni mirė vajin nė njė tigan. Vendosini sipas radhės zarzavatet nė kremin e krijuar dhe skuqini shumė.

5. Vendosini nė njė letėr kuzhine dhe mbajini tė ngrohta deri nė momentin e servimit (mundohuni sa mė shpejt).

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi