Dashuria e vjetėr...

Shko poshtė

Dashuria e vjetėr...

Mesazh  Erjona prej Thu Feb 10, 2011 12:36 pm

Mos vuani pėr dikėn qė ndoshta nuk ju mendonė,
mos qani se ai ose ajo se meritonė,
mos u trishtoni se koha gjithcka do tė shėrojė,
ai/ajo qė kurrė stė deshti - pėr tė -> lėrėni le tė tė shkojė…!!!


Edituar pėr herė tė fundit nga Erjona nė Thu Feb 10, 2011 1:02 pm, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Erjona

Numri i postimeve : 30
Registration date : 20/09/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e vjetėr...

Mesazh  Erjona prej Thu Feb 10, 2011 12:59 pm

Pėrse u ktheve pėrsėri
ndjenjat tė mi trazosh
dhe plagėt nė zemėr
ende tė mi shtosh.

Pėrse u ktheve tash
kur gati tė harrova
edhe numrin tėnd
nga telefoni e largova.

Pėrse u ktheve mė thuaj
a borgjin donė me larė
apo mė shumė zemrėn
po donė mė ma vrarė.

Kot tash mė je kthyėr
se kurrė mė stė pranojė
nuk ka harruar syri
sa shumė pėr ty lotoj.

Kot tash mė je kthyėr
se kthim mė mbrapa ska
nuk ka harruar zemra
sa shumė e pate vrarė.

Vazhdoje tash rrugėn
qė e ke filluar
nese ajo ende
ste ka perfunduar.

Mos mė lutė aspak
se lutje nuk pranojė
por veq lute zotin
ndoshta do tė ndihmojė.

Njė gjė dua ta di
para se tė shkosh
pėrse u ktheve pėrsėri
kur dite tė mė lėndosh.

Cfarė ndodhi mė tjetrėn
qė aq shumė e deshte
tash i kthehėsh zemrės
qe e le si lule vjeshtė.
avatar
Erjona

Numri i postimeve : 30
Registration date : 20/09/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e vjetėr...

Mesazh  Erjona prej Thu Feb 10, 2011 1:16 pm

Nėse njė ditė do tė takohemi nė udhėkryq
njėri-tjetrit do t’i themi “mė falė”
do tė ketė kaluar shumė kohė qė atėherė
kur duhėshim si tė marrė
e do shkojmė nė rrugėt tona
qė na qojnė nė pėrjetėsi
do tė ecim duke menduar:
“ku e kamė parė kėtė njėri…?
avatar
Erjona

Numri i postimeve : 30
Registration date : 20/09/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e vjetėr...

Mesazh  LiLxLaDy prej Sun May 15, 2011 2:03 pm

E dini se si qėndron puna e dashurisė???
GOZHDA SHTYNĖ GOZHDEN ( ikė njė dashuri dhe vjenė njė tjetėr)
Vetėm ata qė dashurojn pa tru dhe naivitetė mbajnė mendjen tek e para !!
Sepse nuk i'a vlenė qė tė vuash pėr dikend qė nuk tė donė ty.
Jeta duhet vazhduar ashtu sic e kerkonė ligji i natyrės.

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e vjetėr...

Mesazh  shaban cakoli prej Sun Apr 28, 2013 7:22 pm

dashuria e vjeter ,nese nuk kemi mundur te e benim pjese jete,ngjalle shume kujtime te pa shlyara
avatar
shaban cakoli

Numri i postimeve : 113
Registration date : 28/04/2013

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria e vjetėr...

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi