Nasa po provone te leshoje broadband nga Satellitet e tyre

Shko poshtė

Nasa po provone te leshoje broadband nga Satellitet e tyre

Mesazh  JiMiGj prej Sun Oct 09, 2011 8:01 pm

Nasa po provone te leshoje broadband nga Satellitet e tyre, Shpejtesia e internetit do te jete 100Mbps.

kjo me te vertete eshte nje mrekulli sepse Satellitet jane shume larte dhe sinjani te arrije nga atje larte ketu poshte eshte mrekulli.

Interneti nuk po perdoret vetem per internet po ata do ta perdorin edhe te controllojne aeroplane qe nuk kane pilota.

Gjate provave qe do te shkojne per 2 - 3 vite, valet nga 2 modemet qe gjinden ne satellite do te dergohen ne toke me ane te Laser, do te dergohen ne pikat qe gjinden ne Stacionin e California dhe ne stacionin qe gjindet ne hawai. Ne qofte se koha nuk eshte e mire atehere pergjegjesine e dergimit te internetit do ta marre modemi tjeter. Keshtu 2 modemat qe dergojne internetin do te bashkepunojne me njeri tjetrin.

Lajmi gjindet ketu:

http://www.theregister.co.uk/2011/09/26/space_optic/

JiMiGj

Numri i postimeve : 31
Age : 35
Registration date : 17/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.hasi4ever.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi