Integrimi i shqiptarėve nė shoqėrit e huaja!!

Shko poshtė

Integrimi i shqiptarėve nė shoqėrit e huaja!!

Mesazh  LiLxLaDy prej Sat Dec 15, 2007 11:08 pm

Shumica nga ne, jetonė nė dhe tė huaj,.... pėr arsye tė ndryshme. Jam shumė kurioze tė di,... se nė ēoftėse tė gjithė ju, qė jetoni larg vendit tuaj!
A jeni integruar nė jetėn e pėrditėshme tė shtetit ku ju jetoni?
Si ndiheni?..... A ju pėlqen jeta shoqėrore atje?...etj, etj.

Pres mendimet dhe rrėfimet e juaja!!

Ju pėrshėndes,... LiLxLaDy.
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Integrimi i shqiptarėve nė shoqėrit e huaja!!

Mesazh  shaban cakoli prej Sun Apr 28, 2013 7:11 pm

Natyrisht,integrimi ne vend te huaj te imponohet:Jeton me nje vend me tjeter gjuhe,kulture e tradite,duhesh te shkollohesh e punosh me ta,patjeter duhet integrim.Une vet kam shkuar ne shkollimin per integrim dy vite,tani ndjehem me mire.Celes i integrimit,kuptohet eshte te njohish gjuhen e vendit ku jeton
avatar
shaban cakoli

Numri i postimeve : 113
Registration date : 28/04/2013

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi