Gėzuar festat e fund vitit!!

Shko poshtė

Gėzuar festat e fund vitit!!

Mesazh  LiLxLaDy prej Sun Dec 23, 2007 2:54 pm

Urimet mė tė sinqerta pėr tė gjithė shqiptarėt kudo qė janė nė botė!!

Gėzuar Krishtlindjet tė gjithė besimtarėve krishterė dhe atyre qė i festojnė!!

Gjithashtu,... Urime Viti i Ri!!

Pasi qė janė festa familjare, uroj qė tė jeni tė gjithė pranė gjirit tė ngroht familjar apo tė paktėn nė ambiente tė ngjashme mė miqėsi apo shoqėri!!
Fat, mbarėsi dhe gjithė tė mirat nė familjet e juaja!!

Uroj pėr Kosovėn, njė vit sa mė frytėdhėnės,....sa mė shumė drita, (rrymė), ujė, sa mė shumė vende pune,... dhe njė jetes sa mė tė mirė, pėr tė gjitha shtresat e popullsisė!!
Njė vit sa mė i suksesėshėm dhe sa mė i lumtur, harmoni, dashuri nė familje dhe shoqėri!!
Qoftė ky vit, kur Kosova tė shpallet shtetė i pavarur!!

Pėr tė gjithė ata qė jetojnė larg atdheut.... Uroj qė ky vit, tė jetė viti mė i bukur i jetės sė juaj!!.... I mbushur meė shumė mallė dhe dashuri pėr familjen e juaj, qė gjindet larg prekjes dhe syrit,... por natyrisht jo larg zemrės sė juaj!!
Qoftė viti i bashkimit tuaj me njerėzit e dashur dhe familje!!
Qoftė viti ku vėshtėrsit, hidhėrimet dhe vuajtjet e viteve tė kaluara, tė mbėshtillen nėn petkun e harresės,... dhe ti hapim rrugė suksesit, lumturisė dhe kėnaqėsis nė jetė!!
Sa mė shumė punė, fat, dashuri dhe sa mė shumė pranė ngrohėtėsis familjare, dashuri ndaj fėmijėve dhe sa mė shumė pranė shtėpis dhe atdheut!!

Nė emėr tė AlbaWebChat Forum ju shprehi urimet mė tė sinqerta, duke pėrmbyllur me kėto fjalė.... Paqa, lumturia dhe mirėkuptimi tė mbretėroj nė zemrat tona!!

Pėrzemėrsishtė....LiLxLaDy.
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi