Pse qajnė vajzat, ditėn e dasmės sė tyre?

Shko poshtė

Pse qajnė vajzat, ditėn e dasmės sė tyre?

Mesazh  ReD prej Sat Jan 05, 2008 1:39 am

Ja me lindi nje ide edhe per nje teme te re.
Tek ne shqiptaret ndodh kjo vajzat qajne ate dite qe do te martohen. A thua pse e bejne kete?
Jane te mireseardhur edhe djemte ne ket teme, te thone mendimet e veta.

lol
avatar
ReD
Admin

Numri i postimeve : 54
Location : Nė shpirtin e ......!
Registration date : 16/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albaservers.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajnė vajzat, ditėn e dasmės sė tyre?

Mesazh  LiLxLaDy prej Sun Jan 06, 2008 3:04 am

Pse qajnė vajzat nė diten e dasmės sė tyre?

Sipas mendimit tim, ėshtė njė dukuri qė ka kaluar nga brezi nė brezė, si pasojė e zakoneve qė mbizotėrojnė nė traditat shqiptare!!
Por qė ka njė vlerė tė vetėn domethėnėse!!

Me respekt!!
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pse cajn.

Mesazh  albatros prej Sun Mar 15, 2009 10:02 pm

me plot te drejt e ke lilx.. po perpara edhe as qe e kan dit se ku po shkojn e cka po i gjan e ku mos me kajt ata t mjerat tash koha ka ndryshe edhe shum shum rrall po cajn

albatros

Numri i postimeve : 1
Registration date : 09/03/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajnė vajzat, ditėn e dasmės sė tyre?

Mesazh  Erjona prej Fri Feb 11, 2011 3:59 pm

Mendojė se vetė fakti qė pasi tė martohėsh do tė "ndahėsh" nga anėtaret mė tė ngushtė tė familjės dhe do tė pėrballėsh mė njerėz tjerė mė tė cilėt kurrė s'ke jetuar mė parė dhe mendimi se si do tė trajtohėsh nga ata: cfarė kulture dhe karakteri familjar do tė kanė, do tė jesh e rrethuar nga njė ambient krejtėsisht tjetėr. Ndoshta nuk do tė jesh mė ajo qė ke qenė sepse do tė dukej sikur ke hyrė ne njė botė tjetėr. Tė gjitha kėto mjaftojnė qė tė bėhėsh aq nostalgjike sa do tė fillosh tė qash nė ato momente.
Nuk mė merė mendja se njė vajzė qanė nga gėzimi se ndahėt nga prinderit, vėllėzėrit e motrat, ose nga shoqėria.

Pėr mua kjo ėshtė njė lloj dhimbje - e cila kalonė shumė shpejt,
pasi qė tė adaptohėsh me familjėn dhe hapin e jetės sė re!
avatar
Erjona

Numri i postimeve : 30
Registration date : 20/09/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajnė vajzat, ditėn e dasmės sė tyre?

Mesazh  shaban cakoli prej Sun Apr 28, 2013 7:16 pm

eshte kjo nga traditat tona te vjetra,vajza le vajzerine per dashurine,ndahet nga prinderit,shtepia,te afermit,per hirre te dashurise.
avatar
shaban cakoli

Numri i postimeve : 113
Registration date : 28/04/2013

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse qajnė vajzat, ditėn e dasmės sė tyre?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi