Shkruaje njė fjalė tė urtė...

Shko poshtė

Shkruaje njė fjalė tė urtė...

Mesazh  ReD prej Sat Jan 05, 2008 2:15 am

Proverbat janė fraza tė shkurtra qė shprehim me pak fjalė fķlozofģnė popullore (urtinė popullore). Pikėrisht pėr kėtė, ato thirren nga populli edhe fjalė tė urta.
Proverbat janė tė pėrhapur nė tė gjithė botėn dhe nuk ka dyshim se midis tyre hasen edhe ngjashmėri apo identitete. Megjithatė, ēdo popull ka proverbat e tij, tė ndėrtuara sipas psikologjisė dhe pėrvojes sė tij jetėsore, filozofike e historike.

Tė vazhdojmė tė pasurohemi me kėto thesare tė ēmuara.
avatar
ReD
Admin

Numri i postimeve : 54
Location : Nė shpirtin e ......!
Registration date : 16/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albaservers.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruaje njė fjalė tė urtė...

Mesazh  LiLxLaDy prej Sun Jan 06, 2008 4:00 am

Ja, unė po filloj me disa fjalė tė urtė!!
"Fjalėn sa e ke nė gojė e ke robin tėndė,... Kur tė del nga goja bėhesh rob i saj!!"
"Gjuha tė lidhė,...gjuha tė zgjidhė!!"
"Dha pesė e hyri nė valle,...jep dhjetė e nuk del dot?"
"Bie njė gur e shkoqet njė mur!!"
"Mendjemadhi niset me kali, kthehet me kėmbė!!
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruaje njė fjalė tė urtė...

Mesazh  VIPeeR prej Wed Jan 09, 2008 12:05 am

Mos u mundo me ja lshu kerkujt se ja ke lshu vetit !
Fjalet jane gra, veprat burra.
Jeto sikur do vdesesh neser. dhe meso sikur do jetosh gjithmone.
Jeta, ne e mesojme shume vone, eshte ne te jetuarit, ne endjen e cdo dite dhe ore....
Asgje nuk ngelet nga nje njeri pas vdekjes se Tij, pervec Emrit, jetoni per te lene nje Emer te mire, qe niperit te mburren me ju
Armiku i Armikut tend esht shoku yt
Mundohu ta jetosh ate qe se ke kerkuar.
Mbrojtja me e mire eshte sulmi
Ti besosh gruas nje sekret eshte njesoj si ti fshehesh parat nen gjam
Kinxhi i but thith dy dele
Kush ndegjon meson
Gjerat e mira shpetojn Boten
Zot ruajm prej mikut se prej armikut ruhem vet
avatar
VIPeeR

Numri i postimeve : 16
Age : 33
Location : Prishtina
Registration date : 04/01/2008

Shiko profilin e anėtarit http://Www.RiniaFm.Com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruaje njė fjalė tė urtė...

Mesazh  LiLxLaDy prej Wed Apr 30, 2008 7:42 pm

"Asnjė Univerzitet nuk e zėvendėson dijen e jetės".

"Pėrvoja jetėsore ėshtė e pazėvendėsueshme" .

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruaje njė fjalė tė urtė...

Mesazh  LiLxLaDy prej Tue Jul 08, 2008 10:27 pm

"Mund tė mbėshtetesh nė sharmin tėnd pėr mė sė shumti, pesėmbėdhjet minuta,...Pas kėsaj mė mirė ėshtė tė mėsosh diēka "

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkruaje njė fjalė tė urtė...

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi