FJALĖ TE ODAVE SHQIPTARE.

Shko poshtė

FJALĖ TE ODAVE SHQIPTARE.

Mesazh  ReD prej Sat Jan 05, 2008 2:23 am

Te nderuar :


E hapi ketė temė ku ndoshta mundemi te flasim sikur dikur neper oda burrash sepse aty ka qenė dija nderi dhe burrnija e shqiptaris.

Ju kisha lutur qe mundesishte ti permbahemi temes e te mos kalojm ne tema tjera, nese ka mundesi.

Tė gjithė janė te mirė se ardhur pa dallim gjinije.

Ramadan Shabani , plak i meqem ka thanė:

Oda te vesh dhe te zhvesh,te ftofė e te nxenė , andej ata qe hynė nė odė burrash le ti lan hujet ne oborrė.

Por pleqnija ka dalė prej grave -thojshin burrat.

Nderime.
avatar
ReD
Admin

Numri i postimeve : 54
Location : Nė shpirtin e ......!
Registration date : 16/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albaservers.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: FJALĖ TE ODAVE SHQIPTARE.

Mesazh  LiLxLaDy prej Sun Jan 06, 2008 3:55 am

"Vakti e hanė kashtėn " kishin pasė thėnė pleqtė.
Pastaj kishin pas thėnė edhe,... "Gruaja ėshtė shtylla e shtėpis dhe shpeshė tė nxjerr faqebardhė "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: FJALĖ TE ODAVE SHQIPTARE.

Mesazh  LiLxLaDy prej Sat Jan 31, 2009 1:35 pm

Dikur moti ReD-i hapi kėtė temė.
Dhe tani dua ti shtoj ca tregime tė vjetėra qė janė tė lidhura me tė dy rastet tė cilat i ka cekur ReD Smile

Ramadan Shabani i Kjeves kishte pasė qenė burrė i menēurė,dhe pleqnarė.
Njė herė kishte qenė Ramadan Shabani nė njė odė tė burrave,
por aty ishte edhe vėllai i tij Asllani.
Dhe Asllani (vėllai i Ramdanit), nuk ishte aq i menēurė dhe e kishte zakon tė fliste shumė.
Vetėm fliste se si i ka rrahur njerėzit duke u paraqitur trim i madh.
- Dikur i thonė burrat Ramadanit.
- O Ramadan Shabani, vėllain e paske trim tė madh, paska rrah shumė njerėz!!...Po ti Ramadan a ke rrahur ndonjėherė ndokend?
- Ramadani tha:
- Po unė e kam rrah njė herė njė magjup.
- Qysh Ramadan me rrah ti magjupin, ti burrė pleqnarė?
- Shabani ua kthen,...
- Ehhh more burra, nuk pata qare pa e rrah, se ai magjupi, ma rrahi kėtė Asllanin, tha Ramadan Shabani.

__________________

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: FJALĖ TE ODAVE SHQIPTARE.

Mesazh  LiLxLaDy prej Sat Jan 31, 2009 1:47 pm

Por pleqnija ka dalė prej grave -thojshin burrat.

Njėherė kishte kėrkuar njėri qė tė takohej me sherrin e femrės dhe i tha tė atit tė vetė:

-O babė, dua ta njoh sherrin e femrės, se mė kanė thėnė se ai ėshtė i fortė.
-Le ore bir i tha i ati - rri nė shtėpi e mos shko me largė, sepse pleqnia ka dalur prej femrave dhe jo prej mashkujve , mirėpo ai i gjori nuk e n'dėgjoj tė atin dhe vajti nė kerkes tė sherrit te femrave.

Duke kaluar disa fshatėra e pa njė grua e cila nxirrte ujė nga bunari.
Iu afrua mė ngadalė dhe e pyeti:
- Mė fal, a bėnė tė mė tregosh se ku mund ta takoj sherrin e femrave, tek cila grua - tha ai.

Gruaja vetėm qeshi dhe tha:- Po ē'tė duhet ty sherri i gruas, shko rrugės tėnde dhe nėse do ujė ja, te jap.
Jo - tha ai, vetėm mė trego se me cilen grua tė ndeshem dhe ta vėrtetoj se kush ėshtė me i fortė,... trimėria ime apo sherri i gruas!!

Kukuuuuuuuu-bėrtiti gruaja.

Burrat qė po punonin afėr arės vrapuan me shati e kosa nė dorė dhe i thanė.
Ēka u ba bre , qka u ba???!!!.... dhe i drejtuan te gjithė vegėlat e punes nga ky burri.
Asgjė - tha gruaja, vetėm i mbeti uji nė fyt nga po pinte dhe mendova mos po pėlset me ujė ne fytė.
Burrat u larguan dhe shkuan tė punojn prapė.
O zotri-i tha gruja, a e takove sherrin e gruas, po sikur te ju thoja burrave qė mė ke prek me dorė, do te benin copė e grime, pra shko nga ke ardhur e mos kėrko sherr tė gruas, sepse nga gruja kan dalur fjalėt dhe pleqėnia e burrave, shko pra tash.

Ai u kthye me kokė ulur nga kishte ardhur.

_________________
" LYOU 10-10-2010 "

" Liri Nė Mendim,... Respekt Pėr Njė Mendim Tė Kundėrt "

" Vetėm kur t'a dish se kush je, dhe nga vjen!!...Vetėm atėherė do t'a dish se nga do shkosh dhe ku do tė arrish "


" Ēdo fillim ka njė mbarim "
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: FJALĖ TE ODAVE SHQIPTARE.

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi