Larg syrit,...larg zemrė,...?

Shko poshtė

Larg syrit,...larg zemrė,...?

Mesazh  LiLxLaDy prej Sun Jan 06, 2008 2:11 am

Largėsia shuan zjarrin e vogėl dhe ndez zjarret e furishme, qė nuk e fikė as edhe nje det i tėrė me ujė,... sepse kur je larg, dhe e dashuron dikend, e kupton se sa e rėndėsishme ėshtė prania e tij apo asaj nė jetėn tėnde!!

Pra, ēfarė mendoni ju?... Larg syrit,... larg zemrės?
Apo ajo qė syt nuk shofin,... ruhet nė zemėr!!

Me shumė respekt nga lexuesja e juaj!!
avatar
LiLxLaDy
Admin

Numri i postimeve : 320
Location : Nė shpirtin e F.....
Registration date : 15/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albawebchat.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Larg syrit,...larg zemrė,...?

Mesazh  Erjona prej Wed Sep 22, 2010 10:37 am

Thonė qė tė dashuruarit, fjalėt qė pėrdorin mė shumė, janė syri dhe zemra.

Janė tė njohura tashmė thėniet: “Si tė kam zemėr?”, “Ti je zemra ime”, “Mė bėre me zemėr”, etj., apo edhe disa tituj kėngėsh, qė autorėt ia kanė kushtuar syve, si “Sytė si xixėllonja”, “Pashė dy sytė e tu si drita”, ose thėnia e njohur: “Kur tė shoh me sy, mė bie ndėrmend pėr ty”.

Dua tė ndalem pikėrisht tek kjo shprehja e fundit, sepse ėshtė thuajse e pėrafėrt me titullin e kėtij shkrimi: “Larg syrit,... larg zemrės”. Nė fakt, nuk e di kohėn kur ka lindur kjo thėnie, por njoh shumė mirė domethėnien e saj. Objekt i kėtij shkrimi nuk ėshtė dashuria midis tė rinjve, por dashuria midis njerėzve.

Nė fakt, objekti ynė ėshtė dashuria e harruar, apo edhe njė dashuri, qė nuk ka ekzistuar ndonjėherė. Thėnė mė troē, ėshtė dashuria e kthyer nė interes. Qė edhe ju tė mos lodheni me hamendėsime, pa u zgjatur shumė, po hyj drejt e nė temė.

Pėr thėniėn: "Larg syrit, larg zemrės" nuk mundem tė them se ėshtė, apo nuk ėshtė e vėrtetė. Unė pėr vetėn time disa persona, edhe pse sot larg syrit i kamė ende afer zemrės. Por ka edhe raste qė disa persona i kam si larg syrit ashtu edhe larg zemrės.

avatar
Erjona

Numri i postimeve : 30
Registration date : 20/09/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Reply!!

Mesazh  Alina008 prej Wed Nov 03, 2010 10:21 am

Agree with your opinion, "Larg syrit, larg zemrės" nuk mundem tė them se ėshtė, apo nuk ėshtė e vėrtetė. Unė pėr vetėn time disa persona, edhe pse sot larg syrit i kamė ende afer zemrės. Por ka edhe raste qė disa persona i kam si larg syrit ashtu edhe larg zemrės.

Alina008

Numri i postimeve : 2
Registration date : 03/11/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Larg syrit,...larg zemrė,...?

Mesazh  shaban cakoli prej Sun Apr 28, 2013 7:24 pm

dicka cka e don me te vertete,edhe pse e ke larg syve,nuk mund te e largosh nga zemra
avatar
shaban cakoli

Numri i postimeve : 113
Registration date : 28/04/2013

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Larg syrit,...larg zemrė,...?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi